Aktualności

Piątek w Klingenthal [program + skoki w TV]

20 listopada startuje Puchar Świata w skokach narciarskich. Najlepsi zawodnicy świata wezmą udział w oficjalnych treningach i kwalifikacjach. Na Vogtland Arenie w Klingenthal zobaczymy także polskich skoczków. Przygotowaliśmy zestawienie – gdzie oglądać skoki narciarskie w telewizji oraz gdzie śledzić wyniki Pucharu Świata w internecie.

Na skoczni w Klingenthal  od rana

Dla organizatorów w Klingenthal dzień rozpocznie się bardzo wcześnie. I nie będą to łatwe chwile, gdyż dotychczasowa ciepła aura, utrudnia dobre przygotowanie skoczni. Wiele wskazuje na to, że walka o śnieg będzie toczyć się do ostatniej chwili. Więcej na ten temat.

Zdążyć do treningów i kwalifikacji
Jeśli wszystko pójdzie po myśli organizatorów i kibiców, to pierwsze oficjalne skoki na Vogtland Arenie zostaną oddane po południu. Na 15:30 jest planowana pierwsza z dwóch oficjalnych serii treningowych, natomiast o 18:00 powinny rozpocząć się kwalifikacje do niedzielnych zawodów indywidualnych.

Piątek, 20.11.2015 (program)

10:00 – odprawa techniczna
15:30 – oficjalny trening
18:00 – kwalifikacje do niedzielnego konkursu

Silny skład Polaków na Puchar Świata
Na starcie zobaczymy siedmiu polskich skoczków: Kamila Stocha, Piotra Żyłę, Klemensa Murańkę, Jana Ziobrę, Macieja Kota, Dawida Kubackiego oraz Bartłomieja Kłuska. Do Klingenthal przyjadą także najlepsi zawodnicy z Niemiec, Austrii, Norwegii czy Japonii.

Lista startowa po 10:00
Na skoki24.pl informowaliśmy Was wielokrotnie o składach poszczególnych ekip na inaugurację Pucharu Świata 2015/2016. Jednak kolejność w jakiej będą skakać zawodnicy poznamy dopiero po ogłoszeniu oficjalnej listy startowej. Stanie się to zaraz po odprawie technicznej, której początek zaplanowano na godz. 10:00.

Skoki w TV
Sportowe emocje związane ze skokami narciarskimi będzie można śledzić w telewizji oraz internecie. Relację na żywo z kwalifikacji przeprowadzi Eurosport 1. Początek transmisji planowany jest na godz. 17:50. Jednym z komentatorów w studiu ma być Adam Małysz. Telewizja Polska będzie pokazywać w czasie najbliższego weekendu tylko skoki konkursowe, a także wyemituje krótkie programy informacyjne o inauguracji PŚ – w piątek jest taki planowany o godz. 12:50.

Skoki live w internecie
Wyniki na żywo z Pucharu Świata w Klingenthal będzie można śledzić na skoki24.pl, gdzie zamieścimy relację FIS Live. Początek relacji jest planowany na start pierwszego treningu, czyli godz. 15:30.

Powtórek nie zabraknie
Jeśli przegapicie transmisję w telewizji z Klingenthal, dwie stacje Eurosportu przygotowały liczne powtórki. W piątek o godz. 20:30 (Eurosport 1), a w sobotę o 01:30, 03:00, 06:30, 08:30, 15:30 – Eurosport 1, a także o 07:45 – Eurosport 2. Godziny te mogą jednak ulegać drobnym zmianom ze względu na dynamikę sportu i wydarzeń, które są z nim związane.

Wszystkie informacje o Pucharze Świata w Klingenthal (zapowiedzi, składy, wyniki, wypowiedzi skoczków) możecie śledzić w specjalnym dziale naszego serwisu, który jest dostępny TUTAJ. Po weekendzie znajdziecie u nas obszerną fotorelację z tych konkursów.


  • Źródło: informacja własna
  • Foto: Katarzyna Służewska

O autorze

Przemysław Krawiec