Aktualności

Schmitt i Ammann zakładają agencję

Byłego skoczka narciarskiego – Martina Schmitta wraz z nadal aktywnym Simonem Ammannem łączy już nie tylko sport. Niemiec i Szwajcar założyli bowiem wspólnie agencję marketingowo-sportową. Niebawem dołączy do nich również inny utalentowany sportowiec.

Komu i w czym pomaga agencja?

Martin Schmitt i Simon Ammann wraz z menadżerem – Hubertem Schiffmannem założyli agencję Sports ASP (Ammann Schmitt & Partner GmbH). Jak czytamy w ogłoszeniu opublikowanym tuż przed otwarciem sezonu 2015/2016, agencja oferuje swoim klientom różnego rodzaju usługi z zakresu zarządzania, doradztwa sportowego (sponsoringu), praw marketingowych oraz proponuje współpracę z agencjami reklamowymi.

Optymizm Schmitta

„Cieszę się z powodu tego nowego wyzwania, a także mam nadzieję na współpracę ze wspaniałymi sportowcami, których będziemy wspierać w drodze ku realizacji ich celów” – mówi Schmitt, który swoją sportową karierę zakończył w 2014 roku. Warto tutaj zaznaczyć, że Niemiec posiada dyplom kursów trenerskich, a obecnie kończy studia z wiedzy sportowej, a także studiuje równolegle na SPOAC Sports Business Academy przez WHU.

Nowe wyzwanie

Czterokrotny mistrz olimpijski – Simon Ammann jest partnerem, który przekazuje społeczeństwu swoją wiedzę i doświadczenie w sporcie, mediach i biznesie. „To dla mnie ogromna motywacja, że mogę wiązać swoją przyszłość z ASP Sports”, wyjaśnia 34-letni Szwajcar, który stoi u progu nowego sezonu PŚ. „Nie tylko rozpoczyna się nowy sezon, ale od teraz będę również aktywny w innej dziedzinie. Wraz z Martinem Schmittem i Hubertem Schiffmannem możemy wreszcie ogłosić, że będziemy podejmować pierwsze kroki w światowym biznesie”.

Kolejni członkowie

Hubert Schiffmann ze Schmittem współpracuje od 15 lat natomiast z Ammannem od 13. Wśród sportowców, którzy także podejmą niebawem współpracę z ASP Sports, jest triumfator PŚ w sezonie 2014/2015 – Severin Freund.


  • Źródło: skispringen.com / FIS
  • Foto: Maja Gara

O autorze

Katarzyna Służewska