PŚ Klingenthal: I seria dla Prevca

Peter Prevc znajduje się na prowadzeniu po pierwszej serii indywidualnego konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w Klingenthal. Słoweniec wyprzedza Daniela Andre Tandego i Severina Freunda, a w finale z szóstki polskich zawodników zobaczymy tylko Kamila Stocha. Lider naszej kadry, po skoku na odległość 137 m, zajmuje 5. miejsce. 

Dwóch Prevców w „10”

Tuż za podium plasuje się doświadczony japoński skoczek narciarski – Noriaki Kasai. Piąte miejsce zajmuje Kamil Stoch, a czołową szóstkę zamyka Andreas Wellinger. W najlepszej dziesiątce na półmetku rywalizacji znajdują się także Kenneth Gangnes, Richard Freitag, Gregor Schlierenzauer i Domen Prevc.

Polacy poniżej oczekiwań

Do serii finałowej nie awansowali Dawid Kubacki (120,5 m / 33. miejsce), Jan Ziobro (125 m / 34.), Piotr Żyła (117,5 m / 39.), Maciej Kot (113 m / 46.) i Klemens Murańka (91,5 m / 49.).

Niespodzianki

Zmienne warunki wietrzne były jedną z przyczyn dość nieoczekiwanych rezultatów. Poniżej oczekiwań spisali się także Andreas Wank (121 m), Marinus Kraus (108 m) czy Nejc Dezman (112 m) – tych zawodników również nie zobaczymy w drugiej rundzie. Reprezentant Finlandii Harri Olli został zdyskwalifikowany za nieprzepisowy kombinezon.

Skoki na żywo

Początek finału o 15:30. Wyniki na żywo możecie śledzić na skoki24.pl/live, a transmisję z konkursu prowadzą Eurosport 1 i TVP 1.

Pełne wyniki I serii:

MiejsceNr startowyKwalifikacjaZawodnikSkok IPunkty
170QPREVC, Peter139.0135.9
237QTANDE, Daniel Andre142.0131.8
371QFREUND, Severin134.0126.8
466QKASAI, Noriaki136.5121.8
563QSTOCH, Kamil137.0121.3
646QWELLINGER, Andreas133.0120.8
740QGANGNES, Kenneth133.0115.3
860QFREITAG, Richard132.0113.3
962QSCHLIERENZAUER, Gregor130.0113.0
1010QPREVC, Domen127.0112.6
1159QTEPES, Jurij129.0111.7
1242QHILDE, Tom127.5110.8
1361QAMMANN, Simon132.0110.7
1469QKRAFT, Stefan126.0109.6
1567QHAYBOECK, Michael129.0109.0
1654QFORFANG, Johann Andre127.5108.6
1745QSTJERNEN, Andreas125.5105.2
1858QITO, Daiki127.0104.2
1956QTAKEUCHI, Taku121.5104.1
2043QLEYHE, Stephan127.0101.0
2141QMATURA, Jan125.0100.6
2265QKOUDELKA, Roman124.0100.0
2349QKOFLER, Andreas121.599.5
2448QASIKAINEN, Lauri122.099.3
2544QPOPPINGER, Manuel119.599.0
2627QHAZETDINOV, Ilmir123.096.4
2768QFANNEMEL, Anders119.595.4
2828QJANDA, Jakub121.595.0
2911QBOYD-CLOWES, Mackenzie122.594.8
3022QLAMY CHAPPUIS, Ronan122.094.5
3123NQPEIER, Killian127.594.3
323NQKLIMOV, Evgeniy123.593.9
3329NQKUBACKI, Dawid120.593.7
3433NQZIOBRO, Jan125.093.2
3525NQLANISEK, Anze119.592.7
3651NQDESCHWANDEN, Gregor119.091.6
3764NQVELTA, Rune115.089.7
3820NQKORNILOV, Denis123.089.1
3957NQZYLA, Piotr117.588.1
4032NQWANK, Andreas121.086.9
4126NQAHONEN, Janne118.084.7
4236NQTOCHIMOTO, Shohei120.084.5
4319NQHLAVA, Lukas118.582.7
4435NQBOYARINTSEV, Vladislav117.081.5
4550NQDESCOMBES SEVOIE, Vincent110.081.3
4624NQKOT, Maciej113.076.1
4755NQKRAUS, Marinus108.074.5
4853NQDEZMAN, Nejc112.072.0
4939NQMURANKA, Klemens91.551.1
5017DSQOLLI, Harri126.099.3


  • Źródło: informacja własna
  • Foto: Maja Gara
Posted in Aktualności and tagged , , , , , , , .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.