Aktualności

Austria, Norwegia i Słowenia na PŚ w Ruce

Na dwa dni po inauguracyjnych zawodach w Klingenthal, pojawiają się kolejne składy na konkursy w Ruce koło Kuusamo, które odbędą się w dniach 27-28 listopada. Oprócz Polaków, nazwiska swoich reprezentantów podali również Austriacy, Norwegowie oraz Słoweńcy.

Zmiany u Austriaków

Na skoczni Rukatunturi (HS142 / K-120) wystąpi sześciu podopiecznych Heinza Kuttina. W składzie zaszły jednak drobne zmiany. Do Finlandii polecą bowiem Manuel Fettner, Michael Hayboeck, Andreas Kofler, Stefan Kraft, Manuel Poppinger oraz Florian Altenburger. W drużynie nie znalazł się Gregor Schlierenzuer, którego sztab szkoleniowy postanowił odsunąć od startu w najbliższych zawodach. 25-latek będzie jednak trenował w Lillehammer, gdzie PŚ odbędzie się w dniach 5-6 grudnia.

Bez zmian u Norwegów

Alexander Stoeckl poleci do Finlandii z tą samą siódemką zawodników, która startowała Niemczech. Zatem w Ruce koło Kuusamo pojawią się Anders Fannemel, Johann Andre Forfang, Kenneth Gangnes, Tom Hilde, Andreas Stjernen, aktualny lider PŚ – Daniel Andre Tande, a także Rune Velta.

Słoweńcy tylko z jednym Prevcem

Drobne zmiany personalne zaszły również w ekipie Gorana Janusa. W Ruce pojawią się bowiem Nejc Dezman, Jaka Hvala, Robert Kranjec, Peter Prevc, Anze Semenic oraz Jurij Tepes. Hvala i Semenic zastąpią tym samym Anze Laniska i Domena Prevca, którzy w Klingenthal zajęli odpowiedni 35. i 8 miejsce.

Program zawodów

Czwartek, 26 listopada 2015

12:00 – odprawa techniczna
15:00 – oficjalne treningi (2. serie)
17:00 – kwalifikacje

Piątek, 27 listopada 2015

16:00 – seria próbna
17:00 – konkurs indywidualny

Sobota, 28 listopada 2015

14:30 – kwalifikacje
16:00 – konkurs indywidualny


O autorze

Katarzyna Służewska