Aktualności

Duże zainteresowanie biletami na TCS

Schattenbergschanze w Oberstdorfie, autor: CEphoto, Uwe Aranas, lic. CC-BY-SA 3.0

Schattenbergschanze w Oberstdorfie, autor: CEphoto, Uwe Aranas, lic. CC-BY-SA 3.0

Organizatorzy niemieckiej części Turnieju Czterech Skoczni są bardzo zadowolenia z udanego rozpoczęcia sezonu w Klingenthal. Zainteresowanie biletami na TCS w Oberstdorfie i Ga-Pa wzrosło dzięki wygranej Niemców w konkursie drużynowym, a także wysokim lokatom podopiecznych Wernera Schustera w rywalizacji indywidualnej.

Wzrost popytu

Bardzo udany początek sezonu dla niemieckich zawodników spowodował, że wzrosło zainteresowanie niemieckimi konkursami TCS. „W ostatnich dniach wielki szum wywołało trzech zawodników: Severin Freund, Richard Freitag i Andreas Wellinger, którzy znaleźli się w czołowej szóstce inauguracyjnych zawodów Pucharu Świata. Przedsprzedaż biletów na TCS we wszystkich punktach jest na rekordowym poziomie” – informuje Michael Maurer, prezes TCS i szef komitetu organizacyjnego zawodów w Ga-Pa.

Szacowana ilość kibiców

Organizatorzy spodziewają się w tym roku ponad 100.000 widzów we wszystkich czterech odsłonach turnieju. Bilety są dostępne pod adresem vierschanzentournee.com/de/tickets.

Potrzeba mrozu

Oprócz ekscytującego początku sezonu, który korzystnie wpłynął na sprzedaż biletów, organizatorzy wszystkich czterech konkursów potrzebują obecnie kilku dni z niską temperaturą, aby w pełni przygotować się do zawodów. „Potrzebujemy jeszcze dwa chłodniejsze dni, które powinny nam dać zielone światło do rozpoczęcia skoków” – mówi dr Peter Kruijer – przewodniczący klubu w Oberstdorfie. Również w Ga-Pa, Innsbrucku i Bischofshofen produkcja śniegu rozpoczęła się bardzo pomyślnie.

Przypomnijmy, że 63. Turniej Czterech Skoczni rusza już 28 grudnia 2015 roku.


O autorze

Katarzyna Służewska