Aktualności

Przemysław Kantyka dla Skoki24.pl: „Baterie są w pełni naładowane na cały sezon zimowy”

Podczas gdy rywalizacja w Pucharze Świata powoli się rozpędza, polscy juniorzy zakończyli zgrupowanie w Ramsau. Niespełna 19-letni Przemysław Kantyka opowiedział nam o przebiegu treningów, ocenił swoje skoki oraz aktualną formę, a także zdradził dalsze plany treningowe.

Obóz na plus

Dla polskich juniorów pobyt w Ramsau wiązał się z pierwszymi skokami na śniegu. Przemysław Kantyka ocenia ten obóz jako bardzo przyzwoity. „Pierwszy trening na śniegu był tak jak to mówimy „na obczajkę”, ale później z treningu na trening szło coraz lepiej. Skoki są przyzwoite ale brakuje im jeszcze płynności”. Również warunki pogodowe czy też przygotowanie obiektu spowodowały, że zgrupowanie w pełni się udało. „Warunki bez zarzutu, skocznia świetnie przygotowana – nic, tylko trzeba było skakać”.

Nie tylko skoki

Jeśli warunki pogodowe sprzyjają, to skoczkowie maja za zadanie oddanie jak największej ilości skoków. Jednak nie tylko na skokach się skupiają, bowiem odbywają również treningi na sali. „Oddaliśmy tam około 30 skoków. Jechaliśmy głównie po to, aby skakać. Przeprowadzaliśmy także treningi na sucho”.

Chęć rywalizacji

Polski junior z Gilowic przyznaje, że jeszcze nie powrócił do swojej wysokiej formy z początku sezon letniego. „Nie, jeszcze nie powróciłem do swojej najwyższej formy”. Mimo tego Przemysław Kantyka czuje się już w pełni przygotowany fizycznie i psychicznie do nadchodzącej zimy. „Baterie są w pełni naładowane na cały sezon zimowy. Teraz tylko wskoczyć w rytm startowy i skupiać się na oddawaniu swoich najlepszych skoków”. Kantyka przyznaje również, że nie może doczekać się już pierwszych skoków konkursowych tej zimy. „Bardzo brakuje mi tej rywalizacji i porównania się z zawodnikami z innych krajów”.

Najbliższe plany treningowe

Po powrocie z Ramsau polscy juniorzy spędza kilka dni w domu, a następnie pojadą do Zakopanego. „Wczoraj wróciliśmy z Ramsau, przez weekend realizujemy treningi na sucho, a od wtorku mamy w planie trening na Wielkiej Krokwi”.


  • Źródło: informacja własna
  • Foto: Katarzyna Służewska

O autorze

Katarzyna Służewska