Norwegowie skakali w Renie

Podczas trwającego Pucharu Świata, w którym nie brakuje niespodzianek, rozgrywane są również zawody krajowe. W norweskiej Renie zawodnicy mieli okazję zmierzyć się w zawodach, których sponsorem jest firma Konica Minolta.

Sobotnia rywalizacja (pełne wyniki)

Na kompleksie skoczni Renabakkene zawodnicy rywalizowali w różnych grupach wiekowych. W sobotę na skoczni o punkcie K-124 i rozmiarze HS-139 w grupie B zwyciężył Jens Fredrik Loe, uzyskując 126 m oraz 130 m. Ze stratą 11,4 pkt. na drugim miejscu uplasował się Håvard Svingen Lunna (121,5 m/126,5 m). Podium dopełnił John Andre Langkaas (118,5 m/130 m).

W kategorii A to Robin Pedersen zdeklasował rywali, skacząc 131 m i 133,5 m, uzyskując tym samym 260,2 pkt. Z pokaźną stratą do zwycięzcy (33,2 pkt.) drugie miejsce objęli wespół Jostein Loe (121,5 m/129 m) oraz Oliver Dahl (118,5 m/132 m).

W grupie o nazwie Elite można się doszukać nazwisk, które pojawiają się w konkursach Pucharu Świata czy Pucharu Kontynentalnego. Zwycięzcą został Joachim Hauer, oddając długie skoki na 145. metr oraz 131,5 metra (263,8 pkt). Drugie miejsce zajął Halvor Egner Granerud (129,5 m/130,5 m), a na trzecim stopniu podium zameldował się Espen Røe (126 m/130 m). Tuż za podium uplasował się Fredrik Bjerkeengen (127 m/128 m). Z niezłego występu może cieszyć się również Joacim Ødegård Bjøreng (6. miejsce) czy Phillip Sjøen (8. miejsce), który jeszcze niedawno ogłaszał zawieszenie kariery. Pierwszą dziesiątkę zamknął Are Sumstad.

Niedziela ze zmianami (pełne wyniki)

Dzisiejszy konkurs w kategorii B zwyciężył Espen Alexander Eriksen ze skokami na odległość 126 m oraz 119 metrów. Ze stratą niespełna 19 punktów drugie miejsce zajął Christian Røste Solberg (122,5 m/114,5 m). Podium dopełnił Håkon Leirvaag (123 m/112 m). Tuż za najlepszą trójką znalazł się wczorajszy triumfator, Jens Fredrik Loe (110 m/122 m).

W kategorii A wygrał Jostein Loe (128 m/114 m), który wczoraj wskoczył oczko niżej. Drugą lokatę zajął Jonas Sloth Sandell (128,5 m/110 m), tracąc do zwycięzcy mniej niż 5 punktów. Trzecie miejsce należało do Jørgena Berga (123,5 m/114 m).

W grupie Elite również nastąpiły przetasowania względem soboty. Zwycięzcą w tej kategorii okazał się Joacim Ødegård Bjøreng (120,5 m/123,5 m). Ze stratą 20,3 pkt. na drugim stopniu podium znalazł się Halvor Egner Granerud ze skokami na odległość 113,5 m oraz 119,5 metra. Podium dopełnił Phillip Sjøen (114,5 m/110 m). Wczorajszy triumfator – Joachim Hauer – zajął 8. pozycję.

Już od poniedziałku na naszej stronie będą zamieszczane artykuły związane ze zbliżającymi się konkursami w Skandynawii – tym razem z cyklu Pucharu Świata w Lillehammer. Zapraszamy również do komentowania i typowania zwycięzców przyszłych zawodów.