Aktualności

Juliane Seyfarth dla Skoki24.pl: „To był dobry konkurs”

Juliane Seyfarth sezon zimowy 2015/2016 zaczęła od 9. miejsca w Lillehammer. Po zawodach oceniła dla nas swoje skoki w Norwegii, opowiedziała o problemach z pogodą oraz planach na zimę.

Radość z wyniku

Dzięki skokom na 91,5m i 92m Juliane Seyfarth zajęła ostatecznie 9. miejsce. Niemka jest jednak zadowolona z tego miejsca, gdyż jej skoki nie są jeszcze idealne. „Tak, jestem usatysfakcjonowana tym miejscem. W moich skokach są jeszcze drobne błędy, ale ogólnie są na dobrym poziomie. Moim celem na te zawody było miejsce w TOP 10”.

Zmienna pogoda

25-latka przyznała, że piątkowy konkurs w Lillehammer nie odbył się w wymarzonych warunkach, ale i tak było lepiej niż dnia poprzedniego. „Dzisiaj było o wiele lepiej niż we wczorajszych kwalifikacjach. Skocznia była bardzo dobrze przygotowana, a wiatr zmieniał się tylko nieznacznie. Uważam, że był to dobry konkurs”.

Najbliższe plany

Puchar Świata Pań jest bardzo ubogi w zawody, dlatego też najbliższe plany startowe Niemki obejmują PŚ w Rosji, po którym skupi się na treningach. „W przyszłym tygodniu udaję się do Niżnego Tagilu na kolejne zawody. Następnie poświęcam się wyłącznie treningom, gdyż kolejne zawody PŚ są dopiero w styczniu”.

Cele na zimę

W sezonie zimowym 2015/2016 członkini klubu WSC 07 Ruhla chciałaby jak najczęściej plasował się w najlepszej trójce. W ostatecznym rozrachunku sezonu, chciałby natomiast plasować się czołowej ’10’. „Chciałabym zajmować miejsca na podium, a w końcowej klasyfikacji generalnej PŚ być w czołowej dziesiątce”.


  • Źródło: informacja własna
  • Foto: Maja Gara

O autorze

Katarzyna Służewska