Aktualności

PŚ Pań Lillehammer: Takanashi prowadzi na półmetku

Sara Takanashi prowadzi na półmetku pierwszego konkursu kobiet w sezonie 2015/2016. W czołowej trójce zawodów w Lillehammer znajdują się również Maja Vtic i Chiara Hoelzl. 

Miejsca od 4. do 6. zajmują kolejno: Maren Lundby, Eva Pinkelnig oraz Daniela Iraschko-Stolz.

Pierwsze koty za płoty

Do serii finałowej nie awansowała jedyna startująca Polka – Kinga Rajda, dla której jest to debiut w zawodach Pucharu Świata. Nasza zawodniczka uzyskała 78,5 metra, zdobyła 79,1 pkt. i została ostatecznie sklasyfikowana na 36. pozycji. Wczorajszych kwalifikacji nie przebrnęła Magdalena Pałasz. Warto jednak zaznaczyć, że nasze zawodniczki nie mają na swoim koncie wielu startów w międzynarodowych zawodach, a każdy taki wyjazd to dla nich możliwość zebrania cennego doświadczenia i porównania swoich umiejętności z innymi skoczkiniami.

Pogoda utrudnia skakanie

W Lillehammer od rana organizatorzy zmagali się ze złymi warunkami atmosferycznymi. Najpierw problemem były intensywne opady śniegu, a później wiatr. Seria próbna kobiet planowana na godz. 14:15 została odwołana, jednak konkurs kobiet udało się rozpocząć bez większych przeszkód. Za kilka minut początek serii finałowej, a wieczorem na skoczni zaprezentują się mężczyźni. Szczegółowy program zawodów oraz dodatkowe informacje dotyczące Pucharu  Świata w Lillehammer znajdziecie TUTAJ.

MiejsceNr startowyAwansZawodniczkaOdległośćPkt.
139QTakanashi, Sara95.5129.3
235QVtic, Maja101.5128.0
325QHoelzl, Chiara94.5118.8
428QLundby, Maren96.0118.0
534QPinkelnig, Eva96.0115.1
640QIraschko-Stolz, Daniela88.5113.9
736QIto, Yuki90.0112.7
833QSeifriedsberger, Jacqueline93.0112.5
97QRaudaschl, Elisabeth93.5111.4
1027QHenrich, Taylor91.5111.0
1124QTikhonova, Sofia92.5110.4
1226QSeyfarth, Juliane91.5108.4
1312QRunggaldier, Elena87.5104.1
1416QGeraghty-Moats, Tara92.0104.0
1532QEnglund, Nita89.0103.9
1638QVogt, Carina85.0102.4
1714QWuerth, Svenja88.0102.1
1831QAvvakumova, Irina89.5101.8
194QMalsiner, Lara89.5101.6
2020QIwabuchi, Kaori90.0101.3
2137QRogelj, Spela84.0101.0
2213QInsam, Evelyn86.5100.9
2311QGladysheva, Anastasiya91.5100.6
2430QJahr, Line88.5100.5
2529QAlthaus, Katharina89.0100.4
2519QSeto, Yuka89.5100.4
2710QRupprecht, Anna88.099.3
2815QErnst, Gianina86.598.8
292QHaralambie, Daniela87.598.7
3021QPozun, Katja83.594.4
3123-Clair, Julia82.593.1
321-Klinec, Ema82.592.9
3217-Lemare, Lea86.592.9
348-Stroem, Anna Odine82.088.1
3522-Mattel, Coline79.586.2
369-Rajda, Kinga78.579.1
375-Opseth, Silje77.577.1
383-Chang, Xinyue78.074.2
396-Iakovleva, Mariia74.071.6
4018-Bogataj, Ursa75.561.3

  • Źródło: informacja własna
  • Foto: Maja Gara

O autorze

Przemysław Krawiec

Dodaj komentarz