Aktualności

Skład Polaków na Puchar Kontynentalny w Renie

Trener Maciej Maciusiak na pierwsze w tym sezonie zawody Pucharu Kontynentalnego do Reny zabierze 7 polskich skoczków. Wśród nich znajduje się powracający po kontuzji Jakub Wolny. 

Silna siódemka biało-czerwonych

Od 11 do 13 grudnia na dwóch skoczniach Hs-111 i HS-139 w norweskiej Renie o punkty zimowej edycji Pucharu Kontynentalnego powalczy czterech skoczków z kadry B (Jakub Wolny, Krzysztof Biegun, Bartłomiej Kłusek, Andrzej Stękała), a także Aleksander Zniszczoł z kadry A , Krzysztof Miętus z kadry juniorów oraz Stanisław Biela, który nie należy do żadnej grupy szkoleniowej.

Jakub Wolny wraca do rywalizacji!

Jakub Wolny wraca do rywalizacji!

Udane wejście na skocznię Wolnego

Dla Jakuba Wolnego jest to powrót do międzynarodowej rywalizacji po 14 miesiącach przerwy spowodowanej kontuzją więzadła krzyżowego, której 20-latek nabawił się 3 października 2014 roku w Klingenthal. Na początku listopada 2015 zawodnik oddał pierwsze skoki na obiekcie HS-77 w Szczyrku. Po treningach Wolny był zadowolony i nie odczuwał skutków kontuzji. „Jest fajnie, bo czuję przyjemność z tego, że znowu skaczę” – mówił nam wtedy podopieczny Macieja Maciusiaka.

Skoczkowie udadzą się do Reny już w środę, a dzień wcześniej wezmą udział w treningu na Wielkiej Krokwi w Zakopanem.


  • Źródło: pzn.pl / informacja własna
  • Foto: Kacper Kolenda

O autorze

Przemysław Krawiec