Aktualności

Peter Prevc „Sportowcem Roku 2015”

Podczas gdy w Polsce trwa Plebiscyt na Najlepszego Sportowca 2015 roku, to w Słowenii tytuł ten został już przyznany. Po raz trzeci „Sportowcem Roku” został okrzyknięty Peter Prevc.

Prevc po raz trzeci

23-letni słoweński skoczek narciarski, medalista ZIO, MŚ czy MŚJ – Peter Prevc, po raz trzeci został okrzyknięty słoweńskim „Sportowcem Roku”. W tym roku najstarszy z braci Prevc, zdobył łącznie 236 głosów. W plebiscycie pokonał m.in. biatlonistę – Jakova Faka, który otrzymał 177 głosów, czy snowboardzistę – Zana Kosira (133 głosy). Słoweński skoczek nie krył jednak zaskoczenia z wygranej w plebiscycie. „Jeśli mam być szczery, to w tym roku nie spodziewałem się, że otrzymam tę nagrodę. Ostatecznie Fak czy Flisar zdobyli mistrzowskie tytuły, a Kosir wygrał w klasyfikacji generalnej. Jednak widzę, że na dziennikarzach zrobiłem większe wrażanie niż oni (śmiech)”.

Sukcesy w sezonie 2014/2015

Do wielu sukcesów, które Peter Prevc ma już na swoim koncie, w zimowym sezonie 2014/2015 dodał kilka kolejnych. Na przebudowanej mamuciej skoczni w Vikersund jako pierwszy poszybował ponad 250 metrów, ilość wygranych w konkursach PŚ powiększył o trzy kolejne triumfy, a w kwalifikacji generalnej cyklu zajął 1. miejsce ex aequo z Severinem Freundem.


  • Źródło: FIS / rtvslo.si
  • Foto: Maja Gara

O autorze

Katarzyna Służewska