Aktualności

PK: Stękała wygrywa inaugurację w Renie!

Andrzej Stękała skokiem na odległość 106 metrów przypieczętował swój triumf w inauguracyjnym konkursie Pucharu Kontynentalnego 2015/2016. Reprezentant Polski był dziś nie do pokonania we wszystkich rozegranych seriach. Podium zawodów uzupełnili Halvor Egner Granerud i Tilen Bartol. 

Pierwsze punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego zdobyło dziś łącznie czterech biało-czerwonych. Obok triumfującego Stękały, do czołowej „30” wskoczyli także: 14. Jakub Wolny, dla którego był to pierwszy występ w międzynarodowych zawodach po wielomiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją, a także 16. Krzysztof Miętus i 17. Aleksander Zniszczoł.

Swój udział w zawodach na pierwszej serii zakończyli Krzysztof Biegun (97,5 m), Stanisław Biela (94 m) i Bartłomiej Kłusek (90 m), którzy zajęli kolejno 41., 45. i 46. miejsce.

Kolejne zawody Pucharu Kontynentalnego będą rozegrane już w sobotnie popołudnie. Tym razem skoczkowie przeniosą się na większy obiekt HS-139.

MiejsceNr startowyZawodnikSkok ISkok IIPkt.
157STEKALA, Andrzej111.0106.0277.7
269GRANERUD, Halvor Egner106.0102.5268.3
355BARTOL, Tilen102.5107.0262.0
468BJERKEENGEN, Fredrik105.5102.5261.1
513BOYD-CLOWES, Mackenzie108.0104.5260.4
672POGRAJC, Andraz101.5106.0259.8
763GEIGER, Karl98.5106.5259.2
812EISENBICHLER, Markus105.0107.0258.6
951PASCHKE, Pius104.0104.5254.8
1049SIEGEL, David92.5108.5250.3
1148ROEE, Espen96.5102.0248.5
1258KOZISEK, Cestmir101.0102.5247.7
1365VANCURA, Tomas100.5102.0247.4
1462NEUMAYER, Michael94.0106.0245.9
145WOLNY, Jakub104.5102.0245.9
1637MIETUS, Krzysztof102.5101.0244.3
1752ZNISZCZOL, Aleksander102.598.0241.2
1866FUCHS, Tim104.098.5240.0
1910KAELIN, Pascal103.0101.5239.8
2067ASCHENWALD, Philipp102.096.5238.7
2147HVALA, Jaka95.098.0238.5
221SJOEEN, Phillip101.099.5237.2
2315STURSA, Vojtech99.096.5232.1
2473ALTENBURGER, Florian96.595.5231.8
2534TOROK, Eduard99.095.0230.9
262AUNE, Joakim100.595.5230.8
2714DIETHART, Thomas98.095.5229.2
2845NAGLIC, Tomaz100.093.5228.6
297SARDYKO, Alexander101.593.5226.4


  • Źródło: informacja własna / FIS
  • Foto: Anna Cis

O autorze

Przemysław Krawiec

Dodaj komentarz