Aktualności

Takanashi, Ito i Choelz podsumowują niedzielę w Niżnym Tagile

W niedzielnej odsłonie Pucharu Świata Pań w Niżnym Tagile, bezkonkurencyjna okazała się Sara Takanashi. Japonka jak zapowiedziała dzień wcześniej, tak też zrobiła. Podium uzupełniły Yuki Ito oraz Chiara Hoelzl.

Takanashi wraca na prowadzenie

Dzięki skokom na 98. i 99. metr Sara Takanashi wygrała drugi z rosyjskich konkursów. Dla Japonki była to 31. wygrana w karierze, a także druga w tym sezonie. „Mój drugi skok był naprawdę daleki, ale szkoda, że nie zrobiłam telemarku. W porównaniu z sobotą – dokonałam drobnych korekt technicznych i to zaowocowało znacznie lepszymi skokami”.

Japoński dublet

Na 2. miejscu zawody zakończyła 21-letnia Yuki Ito. Starsza koleżanka Takanashi zapowiada jednak walkę o czołowe lokaty także w kolejnych zawodach PŚ. „Mój dzisiejszy wynik bardzo mnie zadowala – bardzo się z niego cieszę. Wiem jednak, że stać mnie na więcej. Mam nadzieję, że wkrótce uda mi się to udowodnić. W najbliższych tygodniach będziemy trenować w domu, w Japonii, tak aby jak najlepiej zaprezentować się przed własną publicznością w styczniu”.

Austria po raz trzeci w sezonie

Na najniższym stopniu podium stanęła reprezentantka Austrii – Chiara Hoelz. Dla 18-latki było to drugie podium w karierze, a przy okazji trzecie dla jej kraju w tym sezonie. „Długo czekałam na swój skok w serii finałowej, a robiło się naprawdę zimno. Poza samym lądowaniem, skok był naprawdę dobry. Jestem trochę rozczarowana wczorajszym startem, w którym nie udało mi się zaprezentować z najlepszej strony. Dziś za to bardzo się cieszę”.


  • Źródło: FIS
  • Foto: Maja Gara

O autorze

Katarzyna Służewska