Aktualności

51 skoczków na starcie PK w Rovaniemi

19 i 20 grudnia odbędą się kolejne w tym sezonie zawody Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich. Na starcie zobaczymy 51 zawodników z 11 krajów, w tym siedmiu reprezentantów Polski. 

Jako pierwszy z biało-czerwonych zaprezentuje się Krzysztof Biegun (nr 9), następnie zobaczymy Andrzeja Zapotocznego (nr 13), który do składu został powołany w ostatniej chwili za Jana Ziobrę. Z numerem 21 wystąpi Stanisław Biela, który obok Zapotocznego nie znajduje się w żadnej z kadr PZN. Jako 29. zawodnik na skoczni w Rovaniemi zaprezentuje się bardziej doświadczony podopieczny Łukasza Kruczka – Aleksander Zniszczoł. Kolejnym Polakiem będzie Jakub Wolny (32), który tydzień temu z sukcesem wrócił do międzynarodowej rywalizacji po kontuzji. Jako 35. skoczy Krzysztof Miętus, a 37. Bartłomiej Kłusek.

Rywalizacja skoczków w drugi weekend z Pucharem Kontynentalnym w sezonie 2015/2016 rozpocznie się w sobotni poranek. O 09:00 zawodnicy pojawią się na jednej serii oficjalnego treningu, godzinę później rozpocznie się seria próbna, a na 11:15 zaplanowano start konkursu.


  • Źródło: informacja własna / FIS
  • Foto: Katarzyna Służewska

O autorze

Przemysław Krawiec