Aktualności

Zapowiedź sobotnich skoków w Engelbergu i Rovaniemi

W sobotę 19 grudnia będziemy świadkami kolejnych zmagań na skoczniach, zarówno w Pucharze Świata, jak i jego zapleczu, czyli w Pucharze Kontynentalnym. Zawodnicy będą rywalizować w szwajcarskim Engelbergu oraz fińskim Rovaniemi.

Puchar Świata w Engelbergu

Największą uwagę przykuje, rzecz jasna, Puchar Świata. Kolejne zawody tego cyklu odbędą się w Engelbergu. Będzie to ostatni oficjalny międzynarodowy sprawdzian przed kolejną edycją Turnieju Czterech Skoczni. Zmagania powinny przebiec bez żadnych przeszkód w postaci wiatru bądź wahań temperatur. Dziś wszystko zostało zrealizowane zgodnie z planem, a przerw spowodowanych podmuchami powietrza nie było. Jutrzejszego dnia możemy liczyć na jakąś niespodziankę ze strony Kamila Stocha, który w treningach i kwalifikacjach udowodnił, że wraca na właściwe tory. Oprócz niego zobaczymy jeszcze pięciu biało-czerwonych. Zakwalifikować nie udało się jedynie Maciejowi Kotowi.

Program zawodów

Sobota, 19.12.2015

12:45 – seria próbna

14:15 – konkurs

Puchar Kontynentalny w Rovaniemi

Przed zmaganiami na Gross Titlis Schanze odbędą się zawody w Rovaniemi z cyklu Pucharu Kontynentalnego. Zawodnicy pojawią się na skoczni już o 9:00.  Wówczas odbędzie się oficjalny trening. Po jego zakończeniu powinna rozpocząć się serie próbna, a następnie konkurs. W Finlandii wiatr również nie daje się we znaki, więc wszystko powinno pójść po myśli organizatorów. Na belce zasiądzie sześciu naszych reprezentantów. Do kraju „tysiąca mórz” wybrali się: Andrzej Zapotoczny, Stanisław Biela, Krzysztof Biegun, Aleksander Zniszczoł, Jakub Wolny, Krzysztof Miętus oraz Bartłomiej Kłusek.

Program zawodów [Aktualizacja]

Sobota, 19.12.2015

9:00 – oficjalny trening

10:00 – seria próbna

11:15 – konkurs

18:00 – oficjalny trening. Bezpośrednio po nim odbędzie się konkurs indywidualny. 


  • Źródło: informacja własna
  • Foto: Katarzyna Służewska

O autorze

Michał Kardynał