Aktualności

PK Rovaniemi: Skoki przeniesione na 18:00

Od samego rana w Rovaniemi miały odbywać się skoki. Organizatorzy mają jednak problemy z przygotowaniem obiektu i postanowili przenieść trening oraz zawody na wieczór.

Problem z najazdem

Na obiekcie Ounasvaara zawodnicy pojawili się już o 9:00. Wszystko miało się odbyć zgodnie z planem, gdyż nie zapowiadano żadnych mocniejszych podmuchów wiatru. Rywalizacja musiała jednak zostać przeniesiona na wieczór, ponieważ tory najazdowy nie są optymalnie przygotowane do tego, by je użytkować i rozpędzać się do skoku.

Nowy program

Organizatorzy zakładają, że zdąża uporać się z tym problemem, lecz najwidoczniej będzie to bardzo czasochłonne, gdyż nowy program zakłada, iż trening ma rozpocząć się dopiero o 18:00. Oznacza to, że względem pierwszego schematu, będzie on opóźniony aż 9 godzin. Bezpośrednio po sesji treningowej ma rozpocząć się oficjalny konkurs.

Polski skład

Przypomnijmy, że do Finlandii udało się sześciu naszych reprezentantów. O punkty tym razem powalczą: Andrzej Zapotoczny, Stanisław Biela, Krzysztof Biegun, Aleksander Zniszcoł, Jakub Wolny i Bartłomiej Kłusek.

Program zawodów

Sobota, 19.12.2015

18:00 – oficjalny trening

19:00 – konkurs


  • Źródło: informacja własna / FIS
  • Foto: Anna Cis

O autorze

Michał Kardynał