Aktualności

Kwoty startowe na kolejny period PŚ i PK

Schattenbergschanze w Oberstdorfie, autor: CEphoto, Uwe Aranas, lic. CC-BY-SA 3.0

Schattenbergschanze w Oberstdorfie, autor: CEphoto, Uwe Aranas, lic. CC-BY-SA 3.0

Konkursy w Engelbergu zakończyły pierwszy zimowy period Pucharu Świata w skokach narciarskich, będący jednocześnie trzecim periodem sezonu 2015/2016. Kolejnym okresem, w którym planowana jest rywalizacja skoczków, będzie Turniej Czterech Skoczni, czyli prestiżowy cykl niemiecko-austriackich zawodów w Oberstdorfie, Ga-Pa, Innsbrucku i Bischofshofen. Polacy stracili dotychczasowe siedmioosobowe kwoty startowe w PŚ i PK, a po świętach Bożego Narodzenia najwięcej zawodników będą mogli wystawiać Niemcy, Norwegowie i Słoweńcy. 

Kwoty startowe na IV period sezonu 2015/2016 (Puchar Świata):

Niemcy, Norwegia, Słowenia – 7 skoczków

Japonia – 6 skoczków

Austria, Polska – 5 skoczków

Czechy, Rosja, Szwajcaria – 4 skoczków

Finlandia, Francja – 3 skoczków

Inne drużyny – 2 zawodników

W przypadku Pucharu Świata następny period obejmuje konkursy skoków narciarskich w Oberstdorfie, Ga-Pa, Innsbrucku i Bischofshofen, czyli cały Turniej Czterech Skoczni.

Kwoty startowe na IV period sezonu 2015/2016 (Puchar Kontynentalny):

Niemcy, Norwegia, Słowenia – 7 skoczków

Austria, Polska – 6 skoczków

Inne drużyny – 3 zawodników

W przypadku Pucharu Kontynentalnego następny period obejmuje konkursy skoków narciarskich w Engelbergu, które zostaną rozegrane w dniach 27-28 grudnia 2015, a także zawody w Ga-Pa 9 i 10 stycznia.

Przypomnijmy, że do tej pory Polska mogła wystawiać 7 zawodników w Pucharze Świata i Pucharze Kontynentalnym. Oznacza to zatem stratę jednego miejsca w przypadku PK i dwóch w PŚ.


O autorze

Przemysław Krawiec