PŚ: Dublet Prevca w Engelbergu!

Peter-Prevc-7

„Klątwa” drugiego miejsca w przypadku Petera Prevca odczarowana na dobre! Reprezentant Słowenii, podobnie jak w sobotę, wygrał zawody na Gross-Titlis-Schanze. Podopieczny Gorana Janusa skokami na odległość 138,5 i 142 m wyprzedził Michaela Hayboecka i Kennetha Gangnesa. Za podium niedzielnego konkursu skoków narciarskich w Engelbergu na miejscach od 4. do 6. znaleźli się Johann Andre Forfang, Domen Prevc i Severin Freund.

Nie było odrodzenia w Engelbergu

Punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata wywalczyło dziś tylko trzech kadrowiczów. W dodatku nie są to duże zdobycze, gdyż polscy reprezentanci zajęli miejsca w trzeciej dziesiątce. Kamil Stoch po skokach na odległość 118 i 125,5 m zajął 26. pozycję, Klemens Murańka uzyskując 125,5 i 126 m był 28., a Maciej Kot skacząc 124 i 125,5 m został sklasyfikowany na 30. miejscu.

Żyła zgubił formę

Chociaż w konkursie oglądaliśmy komplet siedmiu polskich zawodników, to do rundy finałowej nie awansowała aż czwórka biało-czerwonych. Na 32. pozycji został sklasyfikowany Stefan Hula (119,5 m), dwa oczka niżej wskoczył Dawid Kubacki (121 m), Andrzej Stękała (119 m) był 38., a Piotr Żyła (116,5 m) – 42.

Moc braci Prevców

Po niedzielnej rywalizacji liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata pozostaje Peter Prevc, który dzięki szóstemu podium w sezonie 2015/2016 powiększył przewagę nad rywalami. Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem pozostaje Kamil Stoch.

Kierunek Oberstdorf

Kolejne zawody w ramach cyklu Pucharu Świata odbędą się podczas prestiżowego Turnieju Czterech Skoczni. Zawodnicy 29 grudnia będą rywalizować w Oberstdorfie, 1 stycznia w Ga-Pa, 3 stycznia w Innsbrucku, a 6 stycznia w Bischofshofen.