Aktualności

Skład Niemców na TCS

Werner Schuster podał skład, w jakim jego reprezentacja przystąpi do pierwszych dwóch konkursów 64. edycji Turnieju Czterech Skoczni. Na skoczni w Oberstdorfie oraz Garmisch Partenkirchen pojawi się aż 13 zawodników z Niemiec.

Pucharowa szóstka

Powołanie sześciu skoczków, którzy od początku sezonu prezentują się w Pucharze Świata i regularnie zdobywają punkty, nie jest niczym zaskakującym. W Oberstdorfie i Ga-Pa zobaczymy więc wicelidera klasyfikacji generalnej – Severina Freunda, a także Richarda Freitaga, Andreasa Wellingera, Andreasa Wanka, Stephana Leyhe oraz Marinusa Krausa.

Krajówka

Z racji tego, że zawody będą się odbywać u nich w kraju, to przysługuje im tzw. krajówka, czyli możliwość wystawienia w tym przypadku aż 13 zawodników. Oprócz wymienionej szóstki, do rywalizacji staną zawodnicy występujący głównie w Pucharze Kontynentalny bądź FIS Cupie. Trenerzy postanowili dać możliwość wykazania się takim skoczkom jak: Markus Eisenbichler, Karl Geiger, Michael Neumayer, Tim Fuchs, David Siegel, Pius Paschke i Paul Winter.


  • Źródło: berkutschi.com
  • Foto: Maja Gara

O autorze

Michał Kardynał