Aktualności

Sylwester i Nowy Rok ze skokami

Przełom roku to czas zabawy i odskocznia od rzeczywistości. Skoki narciarskie to emocje, wspólne kibicowanie oraz radość. Można to idealnie połaczyć i stworzyć niezapomniane chwile. W końcu jaki Sylwester taki cały rok.

Po pierwszym konkursie
29 grudnia odbył się pierwszy z czterech zaplanowych konkursów TCS. Wygrał go Severin Freund z 3-punktową przewagą nad Michaelem Hayboeckiem. Na podium znalazł się również Słoweniec Peter Prevc. Najlepszy wśród polskich skoczków narciarskich, Kamil Stoch, pomimo, iż przegrał walkę w parze, zakwalifikował się do konkursu jako lucky loser. Ostatecznie zajął 23. miejsce. Pozostali Polacy przegrali rywalizację w parach.

Nowy Rok z TCS
1 stycznia 2016r. odbędzie się konkurs w Garmisch-Partenkirchen. W ubiegłym roku na niemieckiej skoczni triumfował Anders Jacobsen. Na podium znaleźli się również Simon Ammann oraz Peter Prevc. Zmagania w Ga-Pa rozpoczną się już w Sylwestra. Na godzinę 11:45 zaplanowano oficjalny trening, a już o 14:00 odbędą się kwalifikacje. W Nowy Rok konkurs rozpocznie się o godzinie 14:00.

Skoki na żywo
Wyniki treningów, kwalifikacji i konkursu możecie na bieżąco śledzić na skoki24.pl/live. Konkurs będzie można na żywo obejrzeć w TVP 1 oraz w Eurosporcie 1. Dodatkowo Eurosport przeprowadzi transmisję z kwalifikacji.

Puchar Wiślaczka 
Zbliżający się Nowy Rok jest również świetną okazją do rywalizacji dla najmłodszych. 31 grudnia o godzinie 10:00 na kompleksie skoczni w Wiśle odbędą się zawody o Puchar Wiślaczka. Organizatorem jest Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe oraz Urząd Miasta Wisła. Zawodnicy oraz zawodniczki zostaną podzieleni według następujących kategorii: dziewczyny 2006 i młodsze, 2008 r. i młodsi chłopcy, 2006 – 2007 r. chłopcy, 2004 – 2005 r. chłopcy, 2003 r. chłopcy, dziewczyny open oraz kategoria chłopców open.


  • Źródło: PZN / informacja własna
  • Foto: Maja Gara

O autorze

Aleksandra Legutko