Aktualności

Zmiana w składzie Polaków na TCS w Ga-Pa

Po nieudanym występie polskich skoczków podczas pierwszego konkursu Turnieju Czterech Skoczni szykuje się zmiana na zawody w Garmisch-Partenkirchen. Jeśli wszystko uda się zorganizować logistycznie w noworocznym konkursie skoków narciarskich zamiast Piotra Żyły możemy zobaczyć Dawida Kubackiego. 

Jeden nowy

Jak podają dziennikarze na Twitterze, m.in Sebastian Szczęsny z TVP czy Robert Błoński z Przeglądu Sportowego, trener Łukasz Kruczek dokona jednej zmiany na zawody Turnieju Czterech Skoczni w Garmisch-Partenkirchen. Piotra Żyłę, który od dłuższego czasu nie radzi sobie w Pucharze Świata, zastąpi letni mistrz Polski Dawid Kubacki. Podopieczny Macieja Maciusiaka w ostatnich zawodach PK plasował się na 2. i 4. miejscu.

Czterech z Oberstdorfu

Oprócz Dawida Kubackiego na starcie w Ga-Pa zobaczymy również Kamila Stocha, Macieja Kota, Stefana Hulę i Klemensa Murańkę.

Co ze Stękałą?

Niewykluczone, że szansę startu w tej edycji TCS otrzyma również Andrzej Stękała, ale taka opcja może być brana pod uwagę na austriacką część turnieju. Oficjalną listę startową treningów i kwalifikacji w Ga-Pa poznamy w środę 30 grudnia ok. godz. 17:30, czyli tuż po odprawie technicznej.

Program zawodów

Czwartek, 31 grudnia 2015

11:45 – oficjalny trening
14:00 – kwalifikacje

Piątek, 1 stycznia 2016

12:30 – seria próbna
14:00 – konkurs


O autorze

Przemysław Krawiec