TCS Ga-Pa: Kapitalne zwycięstwo Prevca

Dobiegł końca noworoczny konkurs skoków narciarskich Turnieju Czterech Skoczni w Garmisch-Partenkirchen i tym samym zakończyła się niemiecka część turniejowych zmagań. Po pełnych emocji dwóch seriach konkursowych zwyciężył Słoweniec Peter Prevc. Na drugie miejsce podium wskoczył Kenneth Gangnes, a Severin Freund był trzeci.

Najlepsza dziesiątka
Druga seria konkursu przyniosła wiele zaskoczeń. Na pierwszych trzech miejscach stanęli Peter Prevc, Kenneth Gangnes oraz reprezentant gospodarzy Severin Freund. Czwarte miejsce zajął Johann-Andre Forfang. Zaraz za nim uplasowali się Austriak Michael Hayboeck oraz Niemiec Richard Freitag. Siódme miejsce należało do Andersa Fannemela. Kolejne ósme miejsce zajął Roman Koudelka z Czech, a zaraz za nim reprezentant Austrii Stefan Kraft. Czołową dziesiątkę zamyka pochodzący z Japonii Daiki Ito.

Kapitalny finał

Walka o pierwsze miejsce trwała do samego końca. Do ostatniej sekundy wynik był niepewny. Po pierwszej serii prowadził reprezentant Słowenii Peter Prevc, wyprzedzając Severina Freunda o 1,4 punktu. Ostatecznie zwycięzcą został bezbłędny Peter Prevc, wyprzedzając Kennetha Gangnesa aż o 12,6 pkt. Na trzecim miejscu podium stanął reprezentant gospodarzy Severin Freund.

Polskie zmagania

Podczas konkursu mogliśmy oglądać czterech biało-czerwonych. Maciej Kot, oddając skok na odległość 118,5 metra, przegrał niestety swoją walkę w parze z reprezentantem gospodarzy, Michaelem Neumayerem. Dawid Kubacki, który walczył z Austriakiem Manuelem Fettnerem i skoczył 122 metry, nie zakwalifikował się do drugiej serii. W pojedynku Kamila Stocha oraz Stefana Huli obaj panowie oddali 125-metrowe skoki, jednak to Kamil Stoch wygrał walkę, a Stefan Hula zakwalifikował się do drugiej serii jako lucky loser. Kamil Stoch po drugim skoku na odległość 122,5 metra swe zmagania zakończył na 19. miejscu, a Stefan Hula na pozycji 24.