Aktualności

TCS Ga-Pa: Prevc najlepszy w serii próbnej

Jak to już bywa od kilkudziesięciu lat, w Nowy Rok zawodnicy rywalizują w konkursie TCS w Ga-Pa. W serii próbnej, poprzedzającej tegoroczne zmagania, wygrał Peter Prevc.

Prevc triumfuje w serii próbnej

Dzięki skokowi na odległość 140,0 metrów (85,2 pkt.), Peter Prevc wygrał serię próbną przed konkursem w Ga-Pa. Na 2. pozycji, ze stratą 9,2 punktu do lidera, uplasował się Kenneth Gangnes (134,0m). Trzecim zawodnikiem okazał się natomiast Stefan Kraft (133,0m / 73,1 pkt.).

W czołowej szóstce znaleźli się także Severin Freund (132,5m / 72,8 pkt.), Richard Freitag (135,0m / 72,4 pkt.) oraz Johann Andre Forfang (130,5m / 68,3 pkt.).

Miejsca Polaków

W noworocznym konkursie wystartuje czterech reprezentantów Polski. Seria próbna okazała się dość dobra dla biało-czerwonych. Nasi zawodnicy zajęli bowiem miejsca: 10. Kamil Stoch (130m / 63,8 pkt.), 25. Stefan Hula (124,0m / 52,4 pkt.), 39. Dawid Kubacki (118,5m / 46,4 pkt.), 45. Maciej Kot (118,0m / 41,7 pkt.).

Zwycięzcy w parach KO:

26. MATURA Jan – 25. TEPES Jurij
27. NEUMAYER Michael – 24. KOT Maciej
28. GEIGER Karl – 23. STJERNEN Andreas
29. HLAVA Lukas – 22. LAMY CHAPPUIS Ronan
30. TAKEUCHI Taku – 21. TANDE Daniel Andre
31. WELLINGER Andreas – 20. LANISEK Anze
32. POPPINGER Manuel – 19. SAKUYAMA Kento (Sakuyama nie oddał skoku)
33. STOCH Kamil – 18. HULA Stefan
34. KRANJEC Robert – 17. WANK Andreas
35. SCHLIERENZAUER Gregor – 16. LEYHE Stephan
36. GRANERUD Halvor Egner – 15. PREVC Domen
37. JANDA Jakub – 14. HAUER Joachim
38. KLIMOW Jewgienij – 13. DESCOMBES SEVOIE Vincent
39. DESCHWANDEN Gregor – 12. AMMANN Simon
40. KUBACKI Dawid – 11. FETTNER Manuel
41. TOCHIMOTO Shohei – 10. ITO Daiki
42. SIEGEL David – 9. HAYBOECK Michael
43. KRAUS Marinus – 8. FANNEMEL Anders
44. KORNIŁOW Denis – 7. KOUDELKA Roman
45. LARINTO Ville – 6. KASAI Noriaki (Kasai nie oddał skoku)
46. PASCHKE Pius – 5. FREITAG Richard
47. PEIER Killian – 4. GANGNES Kenneth
48. BOYD-CLOWES Mackenzie – 3. FORFANG Johann Andre
49. ZOGRAFSKI Władimir – 2. KRAFT Stefan
50. FREUND Severin – 1. PREVC Peter

MiejsceNr startowyZawodnikOdległośćPkt.
11Prevc, Peter140.085.2
24Gangnes, Kenneth134.076.0
32Kraft, Stefan133.073.1
450Freund, Severin132.572.8
55Freitag, Richard135.072.4
63Forfang, Johann Andre130.568.3
79Hayboeck, Michael131.067.8
810Ito, Daiki130.066.1
98Fannemel, Anders130.565.0
1033Stoch, Kamil130.063.8
1120Lanisek, Anze129.563.7
1214Hauer, Joachim127.060.9
137Koudelka, Roman128.060.1
1446Paschke, Pius128.059.3
1531Wellinger, Andreas126.559.0
1635Schlierenzauer, Gregor126.558.7
1715Prevc, Domen126.058.5
1817Wank, Andreas126.057.1
1913Descombes Sevoie, Vincent125.555.2
2036Granerud, Halvor Egner124.054.9
2123Stjernen, Andreas124.054.8
2245Larinto, Ville124.554.3
2342Siegel, David123.554.2
2437Janda, Jakub122.052.9
2518Hula, Stefan124.052.4
2616Leyhe, Stephan122.052.1
2749Zografski, Vladimir120.551.5
2834Kranjec, Robert123.051.1
2930Takeuchi, Taku121.550.8
3026Matura, Jan123.550.3
3032Poppinger, Manuel121.550.3
3225Tepes, Jurij123.050.1
3348Boyd-Clowes, Mackenzie118.548.1
3422Lamy Chappuis, Ronan121.547.6
3547Peier, Killian118.547.5
3612Ammann, Simon120.047.2
3744Kornilov, Denis120.047.0
3827Neumayer, Michael121.046.5
3940Kubacki, Dawid118.546.4
4029Hlava, Lukas121.045.7
4139Deschwanden, Gregor119.545.5
4211Fettner, Manuel117.543.4
4338Klimov, Evgeniy118.543.3
4441Tochimoto, Shohei117.042.5
4524Kot, Maciej118.041.7
4621Tande, Daniel Andre112.033.7
4728Geiger, Karl111.032.6
4843Kraus, Marinus109.528.2
DNS6Kasai, Noriaki-0-0
DNS19Sakuyama, Kento-0-0

Seria próbna odbywała się z 15. i 14. belki startowej.


  • Źródło: informacja własna
  • Foto: Aleksandra Bazułka

O autorze

Katarzyna Służewska

Dodaj komentarz