Aktualności

Zawody w Bischofshofen i Willingen potwierdzone

Wydawać by się mogło, że wysokie temperatury, które panują teraz w Europie sprawią, że część nadchodzących konkursów będzie zagrożona. Jednakże już wiadomo, że zarówno ostatni konkurs Turnieju Czterech Skoczni w Bischofshofen, jak i weekendowy konkurs skoków narciarskich w niemieckim Willingen na pewno się odbędą.

TCS w Bischofshofen

Skocznia Paula-Ausserleitnera w Bischofshofen, na której zawodnicy odbędą 6 stycznia ostatni konkurs z cyklu Turnieju Czterech Skoczni, już  28 grudnia dostała pozytywną opinię na temat kontroli śniegu i jest gotowa na przyjazd najlepszych skoczków świata.

Według Gerharda Wennigera austriacka skocznia praktycznie co roku o tej porze jest dobrze przygotowana do skakania. Obiekt pokryty jest sztucznym śniegiem. Według prognoz pogody, temperatury powierza będą wahać się w najbliższych dniach od -5 do -10 stopni, więc śnieg powinien się utrzymać do najbliższych zawodów bez najmniejszego problemu. W razie niespodziewanej zmiany pogody, również nie ma powodów do obaw, gdyż w magazynach są jeszcze odłożone duże zapasy.

Program zawodów

Wtorek,  5 stycznia 2016

15:00 – oficjalny trening

17:00 – kwalifikacje (na żywo w Eurosporcie 1)

Środa, 6 stycznia 2016

15:30 – seria próbna

17:00 – konkurs (na żywo w TVP 1 i Eurosporcie 1)

PŚ w Willingen

Po ostatnich zawodach z cyklu TCS skoczkowie nie będą mieli zbyt wiele odpoczynku, bo już 9 i 10 stycznia zmierzą się w kolejnym konkursie z cyklu Pucharu Świata w niemieckim Willingen, gdzie rozegrane zostaną zawody drużynowe i indywidualne.

Również tutaj pomimo utrzymujących się do niedawna wysokich temperatur konkurs na Mühlenkopfschanze odbędzie się zgodnie z planem i zawodnicy będą mogli powalczyć o kolejne punkty do klasyfikacji generalnej.

Program zawodów

Piątek, 8 stycznia 2016

11:00 – odprawa techniczna

15:30 – oficjalny trening

18:00 – kwalifikacje (na żywo w Eurosporcie 1)

Sobota, 9 stycznia 2016

17:00 – seria próbna

18:00 – Eurosport 1 – konkurs drużynowy (na żywo: TVP 1 i Eurosport 1)

Niedziela, 10 stycznia 2016

14:45 – seria próbna

15:45 – konkurs indywidualny (na żywo: TVP 1 i Eurosport 1)


O autorze

Gabriela Szopa