Aktualności

Zapowiedź soboty ze skokami: konkurs w Willingen i Ga-Pa

W środę zakończył się 64. Turniej Czterech Skoczni. Mimo to, karuzela Pucharu Świata nie zwalnia tempa i już w sobotę czeka nas kolejny konkurs. Tym razem rywalizacja przenosi się do Willingen. W innej części Niemiec zawodnicy będą rywalizować w zawodach Pucharu Kontynentalnego, które odbędą się na skoczni Grosse Olympiaschanze w Garmisch-Partenkirchen.

Willingen

Po udanych kwalifikacjach punkty postarają się wywalczyć: trzeci podczas kwalifikacji Stefan Hula, a także Maciej Kot, Andrzej Stękała, Jan Ziobro, oraz debiutujący w zawodach PŚ w sezonie 2015/2016 Jakub Wolny. Na skoczni Mühlenkopfschanze zabraknie Kamila Stocha, który trzykrotnie zwyciężał na tym obiekcie, ale obecnie spokojnie trenuje na polskich obiektach, aby powrócić do formy przed najważniejszymi zawodami w sezonie.

Program zawodów

Sobota, 09.01.2016

17.00 – seria próbna
18.00 – konkurs drużynowy

Garmisch-Partenkirchen
Na skoczni Grosse Olympiaschanse, gdzie jeszcze niedawno odbył się drugi konkurs 64. Turnieju Czterech Skoczni, tym razem odbędzie się kolejny konkurs Pucharu Kontynentalnego. Dawid Kubacki będzie walczył o utrzymanie kwoty startowej na zawody Pucharu Świata. Oprócz Kubackiego w Ga-Pa zobaczymy: Krzysztofa Bieguna, Bartłomieja Kłuska, Aleksandra Znieszczoła, Krzysztofa Miętusa oraz Przemysława Kantykę.

Program zawodów

Sobota, 09.01.2016

08:30 – oficjalny trening
10:30 – konkurs indywidualny

Wszystkie wyniki znajdziecie na skoki24.pl.


  • Źródła: informacja własna/ fis-ski.com

O autorze

Justyna Gorzkowska