Aktualności

FIS Cup Zakopane: Huber triumfuje pierwszego dnia

Stefan Huber wygrywa pierwszy konkurs w Zakopanem rozgrywany w ramach FIS Cup. Wyprzedził on swoich dwóch rodaków, a mianowicie Thomasa Dietharta i Ulricha Wohlgennanta. Z dobrej strony zaprezentował się Jakub Kot, lecz pozostali nasi reprezentanci nie wypadli już tak dobrze.

Austriackie podium

Austriaccy zawodnicy skakali dzisiaj bardzo równo i daleko co zaowocowało całym podium skoczków z tej nacji. Najlepszym okazał się Stefan Huber, który po lądowaniu na 131 m i 129,5 m uzyskał 268.4 pkt. Drugie miejsce zajął Thomas Diethart (255.1 pkt). Zwycięzca 62. edycji Turnieju Czterech Skoczni po skoku na 133 m był liderem po pierwszej serii, lecz w drugiej zaprezentował się o wiele gorzej (121,5 m), przez co stracił pozycję lidera. Na najniższym stopniu podium stanął powracający po kontuzji Ulrich Wohlgennant (129 m, 124 m; 247.4 pkt). Tuż za nim znalazł się Rok Justin oraz Jakub Kot.

Polacy słabo

Reprezentanci Polski nie najlepiej spisali się na swoim terenie. Oprócz wspomnianego Jakuba Kota jedynie Adam Ruda znalazł się jeszcze w czołowej „10”. 21-latek oddał skoki na odległość  121 i 122 m co dało mu 8. pozycję. Pozostałe miejsca Polaków to: 17. Krzysztof Leja, 21. Artur Kukuła i 25. Tomasz Pilch. Udział w konkursie na pierwszej serii zakończył: Tomasz Byrt, Andrzej Zapotoczny, Grzegorz Miętus, Dawid Jarząbek, Andrzej Gąsienica, Konrad Janota, Dawid Krupa, Paweł Gut, Bartosz Czyż oraz Jakub Jurosz.

Wyniki zawodów


  • Źródło: informacja własna
  • Foto: Michał Kardynał

O autorze

Michał Kardynał