Aktualności

MŚwL: Prevc mistrzem świata! Seria finałowa odwołana!

Z powodu zbyt silnego wiatru została odwołana czwarta seria mistrzostw świata w lotach narciarskich. Wyniki trzeciej serii są wynikami ostatecznymi, więc Peter Prevc zostaje mistrzem świata. Drugie miejsce i srebrny medal wywalczył Kenneth Gangnes, zaś trzecia lokata przypadła Stefanowi Kraftowi.

Prevc mistrzem świata

Podczas trzeciej serii mistrzostw świata w Tauplitz Peter Prevc ustanowił kolejny rekord Kulm – 244 metry – ten skok zagwarantował Słoweńcowi triumf w najważniejszej imprezie tego sezonu. Niedosyt po dzisiejszym konkursie może czuć Kenneth Gangnes, który po wczorajszych seriach był liderem mistrzostw, ale dziś musiał uznać wyższość Prevca i zadowolić się srebrem. Norweg do zwycięscy stracił jedynie 3,3 punktu, co na skoczni mamuciej jest bardzo niewielką różnicą. Trzecie miejsce wywalczył Austriak – Stefan Kraft.

Postawa Polaków

Wśród naszych reprezentantów najwyższą lokatę w mistrzostwach świata w lotach narciarskich zajął Dawid Kubacki. Stefan Hula i Klemens Murańka zostali ostatecznie sklasyfikowani w trzeciej dziesiątce. Skrócone wyniki Polaków:

15. Dawid Kubacki – 519,1 pkt

21. Stefan Hula – 450,1 pkt.

26. Klemens Murańka – 397 pkt.

Wyniki mistrzostw świata


  • Źródło: informacja własna/ FIS
  • Foto: Maja Gara

 

O autorze

Kacper Kolenda