Aktualności

MŚwL: reprezentacja Norwegii prowadzi na półmetku

Po pierwszej serii konkursu drużynowego mistrzostw świata w lotach w Tauplitz/Bad Mitterndorf drużyna Norwegii wysuwa się na prowadzenie. Zaraz za nimi plasują się reprezentacje Austrii i Niemców. Polska na 5. miejscu. Różnice między poszczególnymi reprezentacjami są niewielkie.

Wysoki poziom rywalizacji

Norwegowie oddali cztery bardzo dalekie skoki czym wywalczyli sobie prowadzenie na półmetku konkursu drużynowego na mamuciej skoczni w Tauplitz. Po piętach depczą im reprezentanci Austrii, a także Niemców. Tuż za nimi znajdują się drużyny Słowenii, Polski i Czech. Ostatnie dwa miejsca należą do Finów i Rosjan.  Różnice pomiędzy poszczególnymi reprezentacjami są stosunkowo duże, jednak wszystko może ulec zmianie i zapowiada się bardzo emocjonująca druga seria.

Polska w pierwszej serii

Po skoku Kamila Stocha na odległość 207 metrów i Klemensa Murańki na 203 metry, Dawida Kubackiego na 166 metrów i Stefana Huli długim na 190,5 metra reprezentanci biało-czerwonych objęli 5. miejsce uzyskując 617,9 punktów. Do drużyny Słowenii tracą jedynie 37,8 punktów, a nad kolejną w klasyfkacji reprezentacją Czech mają przewagę aż 100,2 punktów.

Wyniki pierwszej serii


  • Źródło: informacja własna/FIS
  • Foto: Katarzyna Służewska

O autorze

Angelika Uchacz