PK Willingen: Hofer zwycięzca drugiego konkursu, Ziobro ósmy

Thomas Hofer wygrał jednoseryjny konkurs Pucharu Kontynentalnego rozgrywanego w Willingen. Austriak wyprzedził dwóch reprezentantów gospodarzy, Davida Siegela i Piusa Paschke. W czołowej „10” znalazł się Jan Ziobro.

Hofer zdecydowanie najlepszy

Thomas Hofer zdecydowanie wygrał drugi dzisiejszego dnia konkurs w Willingen. Austriak znacząco odskoczył rywalom za sprawą skoku na 142. m. Pozostałe miejsca na podium wypełnili dwaj reprezentanci Niemiec. David Siegel (133,5 m) znalazł się na 2. lokacie, a na 3. miejscu został sklasyfikowany Pius Paschke (134,5 m). Tuż za nim uplasował się Andreas Kofler (136 m) i Jaka Hvala (135,5 m).

Polacy stabilnie

Najlepszym biało-czerwonym okazał się Jan Ziobro, który po skoku na 131,5. m zajął 8. miejsce. Tylko półtora metra krócej lądował Krzysztof Biegun, a mimo to został sklasyfikowany dopiero na 19. pozycji. Pozostałe miejsca polskich zawodników to: 24. Aleksander Zniszczoł (123,5 m), 25. Przemysław Kantyka (122,5 m), 30. Krzysztof Miętus (122 m). Łukasz Podżorski jako jedyny z naszych reprezentantów nie zdobył ani jednego punktu do klasyfikacji generalnej.