Aktualności

Krzysztof Biegun „Skoki oceniam na plus”

Krzysztof Biegun po skoku na odległość 122 metrów zajął 27. miejsce w kwalifikacjach i wywalczył pewny awans do niedzielnego konkursu PŚ w Zakopanem. 21-latek nie krył zadowolenia ze swoich dzisiejszych prób na Wielkiej Krokwi.

Solidne skoki

Biegun podobnie jak reszta zawodników oddał dziś trzy skoki. W pierwszym treningu nie udało mu się dolecieć do punktu konstrukcyjnego, lecz później było już tylko lepiej. W drugiej sesji treningowej uzyskał 124,5 m, by w kwalifikacjach lądować na 122. metrze. Sam zawodnik jest zadowolony ze swoich poczynań na Wielkiej Krokwi. „Moje skoki oceniam na plus i najbardziej cieszę się z tego, że się z nich cieszę” – oznajmił Biegun z uśmiechem na twarzy.

Powrót do formy

Krzysztof do tej pory nie mógł zaliczyć tego sezonu do najlepszych. W Pucharze Kontynentalnym nie wiodło mu się najlepiej, a dopiero tydzień temu w Willingen zdołał zdobyć pierwsze punkty tego cyklu. Najwidoczniej zawodnik pochodzący z Gilowic potrzebował takiego zastrzyku motywacji, gdyż zaczyna prezentować się coraz lepiej. Jak sam przyznaje, ciężko startować z podświadomością tego, iż nic nie wychodzi. „Jak nic nie wychodzi, a bardzo się stara to pojawia się frustracja i nerwy przed startami” – powiedział. Takie emocje na pewno nie sprzyjają dobrej formie.

Cel na konkurs

Zaskakujący zwycięzca z Klingenthal w 2013 roku o pytanie na cel jaki postawił sobie przed konkursem indywidualnym odpowiedział krótko – „Celem jest dzisiejszy rezultat, czyli radość ze skoków”.


  • Źródło: informacja własna
  • Korespondencja z Zakopanego: Katarzyna Służewska i Przemysław Krawiec
  • Foto: Anna Cis

O autorze

Michał Kardynał

1 komentarz

  • Birçok patojenik bakteri türü, bazı hastalık
    etkilerine neden olan toksinler üretir. Toksin üretimi, hastalığa neden olan mantarlar arasında nadirdir.
    Tedavi. Bakteriler ve mantarlar arasındaki yapısal ve biyolojik farklılıklar nedeniyle, bu organizmaların neden olduğu enfeksiyonların tedavisi de farklılık gösterir.

Dodaj komentarz