Aktualności

PŚ Zakopane: W sobotę konkurs drużynowy [lista startowa]

Znamy już składy wszystkich drużyn biorących udział w konkursie drużynowym na Wielkiej Krokwi. Na zakopiańskiej belce podczas pierwszej serii zasiądzie 40 zawodników z 10 państw. Polskę reprezentować będzie Kamil Stoch, Stefan Hula, Andrzej Stękała oraz Maciej Kot.

Niemcy w osłabieniu

Na zakopiańskie konkursy nie przyjechał jeden z czołowych niemieckich zawodników – Severin Freund, zatem drużyna naszych zachodnich sąsiadów wystąpi w nieznacznym osłabieniu. Werner Schuster zadecydował, że o medal powalczą Andreas Wank, Stephan Leyhe, Andreas Wellinger oraz Richard Freitag.

W roli faworytów Norwegowie

Któż jak nie nowi mistrzowie świata mogą zdobyć medal w konkursie drużynowym? Norwegowie wystąpią w silnym składzie: Anders Fannemel, Andreas Stjernen, Daniel Andre Tande i Kenneth Gangnes.

Polacy czarnym koniem

Po wspaniałych seriach treningowych oraz kwalifikacjach to właśnie Polacy nieoczekiwanie są największymi faworytami do zwycięstwa w sobotnich zawodach. Przypomnijmy, że nasza czwórka (Kamil Stoch, Stefan Hula, Andrzej Stękała oraz Maciej Kot) w serii kwalifikacyjnej do niedzielnego konkursu zajęła miejsca w czołowej „7”.

Lista startowa konkursu drużynowego


  • Źródło: informacja własna
  • Foto: Alicja Kosman/PZN

O autorze

Kacper Kolenda