Aktualności

Jan Ziobro: „Magia Zakopanego nadal trwa'”

Jan Ziobro piątkowe kwalifikacje zakończył na 20. miejscu. Reprezentant kadry A nie jest do końca zadowolony ze swojego występu.

Ocena skoków
,,Nie było najgorzej, nie jest to może 100% Jana Ziobry, ale trzeba się cieszyć z tego co jest” – podsumował swój występ na Wielkiej Krokwi podopieczny Łukasza Kruczka. Najdłuższym skokiem reprezentanta Polski była próba oddana podczas drugiej sesji treningowej. Zioro uzyskał wówczas 124,5 metra.

Problem z dojazdem
Od początku sezonu Jan Ziobro nie może odnaleźć swojej dobrej dyspozycji i do tej pory nie zdobył punktów Pucharu Świata. Główną przyczyną tej sytuacji jest problem z pozycją dojazdową. ,,U mnie problemem jest pozycja dojazdowa, jeżeli jest ona ustabilizowana, dobra i taka z której mogę bez problemu wstać, to wtedy jest tak jak w Engelbergu, a jeśli pozycji nie ma, to z dnia na dzień mogę być ostatni” – mówi o swoich kłopotach Ziobro. Szansa na dobry wynik i pierwsze punkty w tym sezonie już w niedzielę.

Najlepiej w Zakopanem
Zakopiańska Biało-Czerwona Kraina Czarów nadal trwa. Potwierdzają to kibice, trenerzy, ale przede wszystkim zawodnicy. ,,Ciężko jest porównać atmosferę zakopiańską do jakiegokolwiek konkursu. Na norweskich zawodach, gdzie jest dużo Polaków też jest super, ale Zakopanego nie da się do niczego porównać, są praktycznie sami polscy kibice i czujemy się świetnie, jeżeli oni tutaj tak licznie przychodzą” – powiedział na koniec polski skoczek.


  • Źródło: informacja własna
  • Korespondencja z Zakopanego: Katarzyna Służewska i Przemysław Krawiec
  • Foto: Katarzyna Służewska

O autorze

Justyna Gorzkowska