PK Sapporo: Triumf Hilde, słaby występ Polaków

W sobotnich zawodach z cyklu Pucharu Kontynentalnego w Sapporo, zwyciężył Tom Hilde. W swoich próbach Norweg osiągnął kolejno 127 m i 132,5 m. Na podium znaleźli się także Słoweniec Jaka Hvala oraz Czech Lukas Hlava. Jedynym reprezentantem Polski, który awansował do drugiej serii, był Przemysław Kantyka.

Duże różnice punktowe

Tuż za czołową trójką znalazł się Austriak Daniel Huber (125 m, 121.5 m), który stracił do Lukasa Hlavy 27 punktów. Oczko niżej uplasował się Niemiec Martin Hamann (125 m, 121.5 m). Szóste miejsce przypadło Austriakowi Eliasowi Tollingerowi (121.5 m, 119.5 m), natomiast siódme Norwegowi Halvorowi Egnerowi Granerudowi (117.5 m, 122.5 m). Na ósmej pozycji znalazł się Czech Tomas Vancura (119.5 m, 120 m). Czołową dziesiątkę uzupełnili Austriak Florian Altenburger (124 m, 114.5 m) oraz Niemiec Karl Geiger (120 m, 116.5 m).

Słaby występ Polaków

Jedynym reprezentantem Polski, który spisał się przyzwoicie  był Przemysław Kantyka. Choć skoki na 109 m i 113 m nie należały do najdłuższych, pozwoliły dziewiętnastolatkowi na zajęcie 22. miejsca. Pozostali Biało-czerwoni spisali się zdecydowanie poniżej oczekiwań. Adam Ruda (106,5 m) uplasował się na 37. lokacie, a na 41. Łukasz Podżorski (103 m). Aleksander Zniszczoł był 45. (102,5 m). Na ostatnim, 52. miejscu,  zmagania ukończył Dawid Jarząbek (94,5 m).

Na jutro zaplanowano ostatni konkurs Pucharu Kontynentalnego w Sapporo. Zawody rozpoczną się o 2:00 czasu polskiego, a na godzinę wcześniej zaplanowano serię próbną.