Aktualności

PŚ Zakopane: Pierwsze miejsce dla Norwegów, Polacy na podium!

Po dwóch seriach, reprezentacja Norwegii bezapelacyjnie wygrała konkurs drużynowy odbywający się w Zakopanem. Na drugim miejscu podium stanęli Austriacy, a na trzecim drużyna z Polski. Niemcy znaleźli się tuż za czołową trójką.

Zdecydowane zwycięstwo

Po pierwszej serii, reprezentanci Norwegii zajmowali pierwsze miejsce i po świetnych czterech skokach w drugiej części zmagań, ostatecznie potwierdzili swą genialną formę i wygrali cały konkurs odbywający się w stolicy Podhala. Na drugim miejscu podium stanęła reprezentacja Austrii, natomiast na trzecią pozycję wskoczyli zawodnicy z Polski. Tuż za podium uplasowali się reprezentanci Niemiec. Piąte miejsce ostatecznie dostało się skoczkom ze Słowenii, a szóstą lokatę zajęli Czesi. Siódme i ósme miejsca zajęły drużyny ze Szwajcarii i Japonii.

Uskrzydleni Polacy

Reprezentanci Polski wspięli się dziś na wyżyny swych możliwości i dopingowani przez tłumy fantastycznych kibiców, zajęli ostatecznie wspaniałe trzecie miejsce, zdobywając 1056,7 pkt. Drużyna biało-czerwonych wystąpiła w składzie: Andrzej StękałaMaciej KotStefan Hula oraz Kamil Stoch.

Wyniki konkursu

  1. Norwegia – 1122,4 pkt.
  2. Austria – 1089,5 pkt.
  3. Polska – 1056,7 pkt.
  4. Niemcy – 1042,2 pkt.
  5. Słowenia – 1039,3 pkt.
  6. Czechy – 995,0 pkt.
  7. Szwajcaria – 921,3 pkt.
  8. Japonia – 911,8 pkt.

  • Źródło: informacja własna.
  • Foto: Alicja Kosman / PZN

O autorze

Angelika Uchacz