PK Sapporo: Hvala wygrywa, Zniszczoł siedemnasty

Triumfatorem ostatniego konkursu Pucharu Kontynentalnego rozgrywanego w Sapporo, okazał się Jaka Hvala. Dużą przewagę nad rywalami dał mu szczególnie pierwszy skok, w którym osiągnął aż 139,5 m. Drugie miejsce zajął Niemiec Karl Geiger, natomiast trzecie rodak zwycięzcy – Bor Pavlovcic. Najlepiej z Polaków spisał się Aleksander Zniszczoł, który ukończył zmagania na siedemnastej lokacie.

Top 10 wciąż bez Polaków

Tuż za podium uplasował się Clemens Aigner (129 m, 123 m). Austriak stracił do Pavlovcica 4,1 pkt. Piąte miejsce zajął Czech Tomas Vancura, który skoczył kolejno 134 m i 117,5 m. Szósta lokata przypadła Eliasowi Tollingerowi (127 m, 122.5 m), a siódma triumfatorowi sobotnich zawodów – Tomowi Hilde (131.5 m, 117.5 m). Jako ósmy zawody zakończył następny z Norwegów, Roee Espen (127.5 m, 119.5 m). Czołową dziesiątkę uzupełnili Niemcy – Pius Paschke (129.5 m, 115.5 m) oraz Markus Eisenbichler (124 m, 121.5 m)

Dwoje biało-czerwonych z punktami

Tym razem, do drugiej serii awansowało dwóch reprezentantów Polski. Z lepszej strony pokazał się w końcu Aleksander Zniszczoł, którego skoki (117 m, 118.5 m) pozwoliły mu na zajęcie siedemnastej lokaty. Trzy oczka niżej uplasował się Przemysław Kantyka, który „zepsuł” pierwszy skok (110 m, 119 m). Pucharowych punktów nie zdobyli Adam Ruda (36. miejsce) i Łukasz Podżorski (41. miejsce), a Dawid Jarząbek ponownie zamknął stawkę (47. miejsce).

Następne zawody

Już za tydzień, karuzela Pucharu Kontynentalnego zawita do Austrii. W dniach 30-31 stycznia, skoczkowie będą rywalizować w Bischofshofen. Miejmy nadzieję, że tym razem nasi reprezentanci spiszą się zdecydowanie lepiej.