Aktualności

Freund wraca do Pucharu Świata

Severin Freund, który od upadku w Innsbrucku skarżył się na bóle kręgosłupa, odpuścił zawody w Zakopanem, aby poddać się rehabilitacji. 28-latek wraca jednak już na skocznię, a efekty leczenia będzie można zobaczyć w najbliższy weekend podczas zawodów w Sapporo.

Skład na PŚ w Sapporo

Podczas zawodów w Sapporo, które odbędą się w dniach 29-31 stycznia, zaprezentuje się sześciu reprezentantów Niemiec. Do Japonii polecą bowiem Richard Freitag, Stephan Leyhe, David Siegel, Andreas Wank, Andreas Wellinger, a także Severin Freund, który ostatnie półtora tygodnia przeznaczył na krótki odpoczynek i rehabilitację.

Idzie ku lepszemu

Severin Freund, który w Innsbrucku zaliczył groźnie wyglądający upadek, odpuścił zakopiańskie konkursy, aby doprowadzić się do pełni zdrowia. Przyznał jednak, że bardzo żałuje tego, że nie mógł wystąpić w Polsce. Już w najbliższy weekend będziemy mogli się przekonać, jakie skutki przyniosła krótka rehabilitacja. „Przygotowywałem się do powrotu na skocznię poddając się intensywnej fizykoterapii i specjalistycznemu treningowi. Postaram się wykorzystać najbliższe konkursy do odzyskania czucia. Cieszę się z powrotu na skocznię. Bardzo lubię zakopiańską skocznię, ale jest dość specyficzna i trzeba naprawdę wiele z siebie dać, aby być tam w czołówce”.

Co na to Schuster?

Niemiecki szkoleniowiec – Werner Schuster, bardzo się cieszy z powrotu do ekipy najmocniejszego ogniwa drużyny. Przyznał jednak, że jego podopieczny nie powrócił jeszcze do pełni swoich możliwości. „Po dość przeciętnych wynikach w Zakopanem, chcemy ponownie zawalczyć o podium. Severin Freund jest ponownie w dobrej formie. Połączenie rehabilitacji i specjalistycznych ćwiczeń przyniosło zamierzone efekty, choć do 100% jeszcze mu trochę brakuje. Severin bardzo chciał wystartować w Japonii. To tam w roku 2011 odniósł swoje pierwsze pucharowe zwycięstwo”.


  • Źródło: fis-ski.com
  • Foto: Maja Gara

O autorze

Katarzyna Służewska