Aktualności

PŚ Sapporo: Prevc najlepszy w pierwszym treningu, dwóch Polaków w czołówce

Peter Prevc nie zwalnia tempa. Po małej wpadce w Zakopanem, daje do zrozumienia, że w Sapporo będzie bił się o najwyższe laury. W pierwszym skoku na Okurayamie wylądował na odległości 136,5 m i wyprzedził dwóch Japończyków – Noriakiego Kasai i Taku Takeuchi. 

Prevc najlepszy

Peter Prevc ponownie znalazł się na czele klasyfikacji, tym razem treningowej. Słoweniec skoczył 136,5 m, co wystarczyło by wyprzedzić dwóch reprezentantów gospodarzy. Drugie miejsce zajął Noriaki Kasai, który uzyskał 134,5 m. 2,5 m bliżej lądował jego rodak Taku Takeuchi. Tuż za nimi znalazł się powracający do rywalizacji Severin Freund (133,5 m). Kolejnym zawodnikiem w stawce okazał się Robert Kranjec (131 m). Warto zwrócić uwagę na postawę Kevina Bicknera. Amerykanin oddał najdłuższy skok w pierwszym treningu (137 m).

Polacy w kratkę

Pierwsze skoki w Japonii wychodzą naszym reprezentantom w kratkę. Najwyżej sklasyfikowanym był Andrzej Stękała, który po skoku na odległość 127,5 m uplasował się na 8. pozycji, a oczko niżej znalazł się Maciej Kot (125 m). Nieco słabiej zaprezentował się Kamil Stoch, który wylądował na 121,5 m. Dwukrotny mistrz olimpijski po tym skoku zajął 18. miejsce. Gorzej spisali się pozostali biało-czerwoni. 120,5 m dało Klemensowi Murańce 22. lokatę, a tuż za nim ulokował się Dawid Kubacki (117 m). Swoją próbę całkowicie zepsuł Stefan Hula (106 m), który ostatecznie sklasyfikowany został na 44. pozycji.

Trwa II trening, a kwalifikacje odbędą się o 09:00 czasu polskiego. Wyniki na żywo: skoki24.pl/live, a transmisję z kwalifikacji przeprowadzi Eurosport 2.


  • Źródło: informacja własna
  • Foto: Katarzyna Służewska

O autorze

Michał Kardynał