Aktualności

PŚ Sapporo: Peter Prevc prowadzi na półmetku, czterech Polaków w finale

Sobotę, 30 stycznia, rozpoczynamy od rywalizacji w Sapporo w ramach PŚ. Na półmetku pierwszego z japońskich konkursów, na prowadzeniu znajduje się starszy z braci Prevców. Do serii finałowej awansowało czterech biało-czerwonych.

Peter Prevc liderem po 1. serii

Po skoku na odległość 131,5 metra (147,0 pkt.), Peter Prevc prowadzi po 1. serii sobotniego konkursu w Sapporo. Na 2. miejscu, ze stratą 5,6 punktu do lidera, plasuje się Robert Kranjec (131,5m). Trzecim zawodnikiem jest natomiast Domen Prevc (129,5m / 141,0 pkt.).

W czołowej szóstce sklasyfikowani są także Kenneth Gangnes (128,5m / 139,7 pkt.), Severin Freund (128,0m / 139,0 pkt.) oraz Anze Lanisek (127,0m / 135,5 pkt.).

Miejsca Polaków

Najlepiej z biało-czerwonych spisał się Maciej Kot, który osiągnął odległość 122,5 metra (125,6 pkt.) i sklasyfikowany został na 14. pozycji. Do serii finałowej awansowało jeszcze trzech Polaków, którzy zajęli miejsca: 20. Kamil Stoch (121,0m / 121,6 pkt.), 25. Stefan Hula (120,0m / 117,7 pkt.), 30. Dawid Kubacki (117,5m / 111,6 pkt.). Oprócz zdyskwalifikowanego Murańki, do 2. serii nie awansował również Andrzej Stękała (114,0m / 107,3 pkt.), który zajął ostatecznie 32. lokatę.

Pierwsza seria przebiegała z 15. belki startowej. Za nieprzepisowy kombinezon zdyskwalifikowani zostali Kanadyjczyk – Mackenzie Boyd-Clowes, a także Polak – Klemens Murańka.

MiejsceNr startowyZawodnikOdległośćPkt.
150Prevc, Peter131.5147.0
222Kranjec, Robert131.5141.4
343Prevc, Domen129.5141.0
448Gangnes, Kenneth128.5139.7
549Freund, Severin128.0139.0
634Lanisek, Anze127.0135.5
733Ito, Daiki125.0131.9
841Kasai, Noriaki124.5131.7
931Leyhe, Stephan123.5130.6
1042Koudelka, Roman124.0129.5
1038Ammann, Simon126.0129.5
1246Freitag, Richard123.0128.3
1344Wellinger, Andreas123.0127.2
1428Kot, Maciej122.5125.6
1525Kofler, Andreas122.5125.3
1627Takeuchi, Taku121.0124.2
1736Hauer, Joachim122.0124.0
187Pavlovcic, Bor121.5123.8
1939Fannemel, Anders121.0122.2
2035Stoch, Kamil121.0121.6
2123Kobayashi, Ryoyu121.5121.4
2240Stjernen, Andreas120.0120.8
2337Wank, Andreas117.5118.2
2415Aschenwald, Philipp119.0117.9
2530Hula, Stefan120.0117.7
2629Descombes Sevoie, Vincent118.0115.2
274Kobayashi, Junshiro117.5115.0
2811Hvala, Jaka116.5114.1
2947Forfang, Johann Andre115.0113.6
3024Kubacki, Dawid117.5111.6
3118Siegel, David115.5111.3
3219Stekala, Andrzej114.0107.3
3314Schiffner, Markus112.5104.7
3432Fettner, Manuel112.0104.5
3545Tande, Daniel Andre111.5104.3
3626Deschwanden, Gregor111.0103.9
375Vancura, Tomas111.0102.4
381Nakamura, Naoki109.5100.7
398Bickner, Kevin110.099.0
4013Aigner, Clemens109.598.2
4117Larinto, Ville107.097.6
423Ito, Kenshiro108.597.2
432Sato, Yukiya108.096.1
4412Peier, Killian107.095.5
459Tollinger, Elias108.095.1
4621Sakuyama, Kento107.094.7
4710Trofimov, Roman Sergeevich100.079.7
486Tochimoto, Shohei108.593.7
DNS16Boyd-Clowes, Mackenzie


  • Źródło: informacja własna
  • Foto: Katarzyna Służewska

O autorze

Katarzyna Służewska

komentarzy