Aktualności

Skoki dla wytrwałych. Noc w Sapporo, dzień w Bischofshofen i Oberstdorfie

Sapporo-Okurayama

Przed kibicami kolejny dzień zmagań skoczków na arenach międzynarodowych. Tradycyjnie, przy okazji Pucharu Świata w Sapporo, jeden z konkursów indywidualnych zmusza fanów skoków narciarskich do nocnego oczekiwania na zawody. Poprzedzają jednak one niedzielę, która zapowiada się równie ekscytująco. Na kibiców czekają bowiem kolejne zmagania skoczków w kolejnych zawodach z cyklu Pucharu Kontynentalnego w Bischofshofen czy rywalizacja pań w Pucharze Świata, rozgrywanym tym razem w niemieckim Oberstdorfie. Emocji na pewno nie zabraknie, zarówno dla wytrwałych nocnych marków, jak i tych, którzy sportowe emocje wolą przełożyć na kolejny dzień. Co dokładnie czeka nas w niedzielę? 

Zmagań w Sapporo ciąg dalszy

Na tych wytrwałych i najwierniejszych kibiców emocje czekają już w nocy, gdzie od 2:00 rozpocznie się kolejna rywalizacja w Pucharze Świata.

Sobotnie podium konkursu indywidualnego zostało zdominowane przez Słoweńców, którzy nie mieli sobie równych. Przypomnijmy, że triumfatorem pierwszego dnia zmagań został Peter Prevc, który o ponad 16 punktów wyprzedził swojego młodszego brata, Domena. Na najniższym stopniu podium stanął Robert Kranjec, dla którego był to najlepszy występ w sezonie.

Czy i teraz będą oni odgrywali najważniejsze role? Na pewno zagrozić im może Severin Freund, który po sobotnim upadku ma kibicom wiele do udowodnienia. Norwegowie także nie składają broni, o czym przekonał wszystkich w szczególności Kenneth Gangnes. Polscy kibice liczą na triumf zawodników znad Wisły, ale czy ktoś jest w stanie sięgnąć po podium? Kto tym razem zwycięży? Wszystko rozstrzygnie się już za kilka godzin.

Niedziela, 31.01.2016
1:00 – kwalifikacje
2:00 – konkurs indywidualny (transmisja Eurosport 1)

Kolejny dzień w Bischofshofen

Poranek przywita kibiców kolejnymi zawodami z cyklu Pucharu Kontynentalnego, które tym razem rozgrywane są w austriackim Bischofshofen. W sobotniej rywalizacji triumfował Niemiec Karl Geiger, wyprzedzając Norwega Toma Hilde oraz Austriaka Thomasa Hofera. Rywalizację uświetnił najlepszy wynik w sezonie Nicholasa Alexandra, natomiast polscy kibice zapamiętają ten dzień głównie pod znakiem, niegroźnego na szczęście, upadku Piotra Żyły. Do drugiej serii awansowało pięciu biało-czerwonych, z czego najlepszy z nich, Bartłomiej Kłusek, zajął piąte miejsce. Pozwala to liczyć na kolejny, dobry występ naszych reprezentantów. Rywalizacja zapowiada się niezwykle interesująco, szczególnie że po tych zawodach poznamy kwotę startową na kolejny period, podobnie jak w przypadku Pucharu Świata.

Niedziela, 31.01.2016
9:00 – seria próbna
10:00 – konkurs

Skoki kobiet w Oberstdorfie

Ogromne emocje może również przynieść rywalizacja pań w niemieckim Oberstdorfie, gdzie wśród wielu zawodniczek można będzie ujrzeć także Polki, w składzie Kinga Rajda, Magdalena Pałasz i Joanna Szwab.

Sobotni konkurs został zdominowany przez Sarę Takanashi, która pokazuje fantastyczną formę już kolejny sezon. 37. zwycięstwo w jej karierze to kolejny przykład na to, że młoda Japonka posiada ogromny talent i nie raz jeszcze zaskoczy kibiców z całego świata. Czy ktokolwiek zdoła odebrać jej zwycięstwo? Dla Polaków najważniejsze są jednak pierwsze punkty dla 15-letniej Kingi Rajdy, która zajmując 30. miejsce została drugą Polką w historii, której udała się sztuka awansu do drugiej serii zawodów najwyższej rangi.

Trzymamy mocno kciuki za nasze zawodniczki i czekamy na kolejne sukcesy.

Niedziela, 31.01.2016
14:15 – kwalifikacje
15:30 – konkurs


  • Źródło: informacja własna
  • Foto: Skocznia Okurayama w Sapporo, fot. Bmeg, lic. CC-BY-SA 4.0

O autorze

Marta Wawrzyniak