Aktualności

Skoczkowie w podróży – luty ze skokami

W ten weekend skokami w Sapporo zakończyła się styczniowa rywalizacja sezonu 2015/2016. Teraz przed skoczkami kolejny szósty period zaplanowany na luty, podczas którego zawodników czeka prawdziwy konkursowy maraton.


Maraton w Pucharze Świata
Po zakończonym konkursie w Sapporo najlepsi skoczkowie na świecie udadzą się do Skandynawii, w której kalendarz Pucharu świata przewiduje aż dziewięć konkursów. Zawodnicy będą rywalizować kolejno w: Oslo (6 i 7 lutego), Trondheim (10 lutego), Vikersund (13 i 14 lutego), gdzie być może padnie nowy rekord w długości lotu, Lahti (19-21 lutego), które zorganizuje dodatkowy konkurs za odwołane zawody w Kuusamo, i Kuopio (23 lutego). Ostatnim przystankiem w lutym będą zawody Pucharu Świata, które po raz pierwszy odbędą się w Kazachstanie (27 i 28 lutego).

Zakopane z Pucharem Kontynentalnym
W drugiej lidze skoków narciarskich kalendarz również będzie napięty. Lutową rywalizację rozpocznie Planica (6 i 7 lutego). Następnie skoczkowie udadzą się do Zakopanego, gdzie odbędą się kolejne konkursy (13 i 14 lutego). Później zawodników czeka daleka podóż za ocean do Iron Mountain (20 i 21 lutego). Ostatnim akcentem w lutym będą zawody w niemieckim Brotterode (27 i 28 lutego).

Fis Cup za oceanem
Przed zawodnikami, którzy zdecydują się na występ w lutowych zawodach FIS Cup czas spędzony na terenie Kanady i Stanów Zjednoczonych. Najpierw skoczkowie rywalizować będą w Whistler (6 i 7 lutego), a następnie w Eau Claire (12 i 13 lutego). Podczas tych zawodów na pewno będziemy mieć komu kibicować. Swój udział w obydwu weekendach za oceanem zapowiedział Jakub Kot.

LOTOS Cup
W lutym również nie zabranie możliwości wystartowania w zawodach w Polsce. Najpierw w dniach 4 i 5 lutego, a następnie 12 i 13 lutego w Szczyrku odbędą się kolejne zawody z cyklu LOTOS Cup. Zawody w połowie lutego będą konkursami kończącymi tegoroczną edycję.

Co słychać u pań?
W Pucharze Świata Pań również zapowiada się bardzo intensywny miesiąc. Jeden konkurs w Oslo (4 lutego), później kolejno zawody w Hinzenbach (6 i 7 lutego), Ljubno (13 i 14 lutego), Lahti (19 lutego) i Ałmatach (27 i 28 lutego). Zawody w Kazachstanie będą dla skoczkiń przed ostatnimi zawodami w tym sezonie.

,,Na norweskich konkursach, gdzie jest dużo Polaków, też jest super” – powiedział w Zakopanem Jan Ziobro. Nie pozostaje nam nic jak trzymać polskiego skoczka za słowo i emocjonować się konkursami, które krok po kroku prowadzą do zakończenia kolejnego sezonu.


  • Źródło: informacja własna
  • Foto: Aleksandra Bazułka

O autorze

Justyna Gorzkowska