Aktualności

Jernej Damjan zakończył sezon 2015/2016

Kolejny zawodnik przedwcześnie zakończył sezon zimowy 2015/2016. Tym razem chodzi o Jerneja Damjana, który z powodu kontuzji kolana musiał chwilowo odstawić narty w kąt. Słoweniec zapowiada jednak szybki powrót na skocznię.

Przyczyny pauzowania

Od początku sezonu Jernejowi Damjanowi nie było łatwo. Na początku nie błyszczał formą, która pozwalałaby mu na starty w PŚ, a teraz ze względu na kontuzję łękotki zmuszony był wycofać się z dalszych startów tej zimy.

„Sezon zimowy dla mnie się już skończył. Walczyłem z kontuzją ile mogłem, ale niestety ułożyło się inaczej niż zakładałem. Ze względu na to, że potrzebna jest operacja kolana musiałem zakończyć sezon. W następnym roku wrócę mocniejszy” – deklaruje Słoweniec.

Damjan dodaje, że kontuzja przeszkadzała we właściwej pozycji najazdowej, a tym samym w wykonaniu prawidłowego odbicia. „Mam uszkodzoną łękotkę w lewym kolanie. Na dobrą sprawę nic mnie nie boli, ale jednak coś przeszkadza. Przy niewłaściwych ruchach odczuwam długotrwały ból. Największym moim problemem jest to, że podczas najazdu podświadomie bardziej obciążam prawą stronę ciała przez co później znosi mnie na lewo, a wiadomo, że symetryczne odbicie jest najważniejszym elementem dobrych i bezpiecznych skoków”.

Wsparcie rodziny

Ogromnym wparciem, a także motywacją do działania, jest dla Słoweńca jego córka, która towarzyszy mu w procesie leczenia. „Motywacją dla mnie jest moja córka Niki” – informuje Jernej Damjan.


  • Źródło: siol.net / instagram.com
  • Foto: Anna Cis

O autorze

Katarzyna Służewska