Aktualności

Silna słoweńska siódemka na PŚ w Oslo

Szósty period sezonu 2015/2016 rozpocznie się zawodami w norweskim Oslo. Słowenia jest jednym z trzech krajów, które podczas skandynawskiego tournee i w Ałmatach będzie mogła wystawić aż siedmiu zawodników i właśnie tylu pojawi się na Holmenkollbakken.

Kto do Norwegii?

Dobre występy słoweńskich skoczków w piątym periodzie sezony spowodowały, że podczas zawodów w Skandynawii oraz Kazachstanie, Goran Janus będzie mógł wystawić siedmiu swoich zawodników. Po treningach w Kranju, słoweński szkoleniowiec zdecydował, że na starcie rywalizacji w Oslo i Trondheim pojawią się Peter Prevc (1. w PŚ), Domen Prevc (8. w PŚ), Anze Lanisek (18. w PŚ), Robert Kranjec (28. w PŚ), Jurij Tepes (31. w PŚ), Jaka Hvala (63. w PŚ) oraz Andraz Pograjc.

Trzecim epizodem norweskich zmagań będą loty na mamucie w Vikersund. Podczas tych zawodów 17-letniego Domena Prevca podmieni Tomaz Naglic. Najmłodszy z braci Prevc do rywalizacji powróci już w Lahti, po czym wraz z Anze Laniskiem uda się do Rumunii na mistrzostwa świata juniorów.

Bor Pavlovcic, który pokazał się z bardzo dobrej strony podczas PŚ w Sapporo, pozostanie na razie w kraju, gdzie będzie przygotowywał się do Zimowej Olimpiady Młodzieży, która pod koniec lutego odbędzie się w Lillehammer.

Program zawodów

Piątek, 5 lutego 2016

14:00 – odprawa techniczna
15:30 – oficjalne treningi
17:30 – kwalifikacje

Sobota, 6 lutego 2016

15:00 – seria próbna
16:00 – konkurs drużynowy

Niedziela, 7 lutego 2016

12:30 – seria próbna
14:15 – konkurs indywidualny


  • Źrodło: siol.net / FIS
  • Foto: Katarzyna Służewska

O autorze

Katarzyna Służewska