Aktualności

Łukasz Kruczek odchodzi po sezonie – oficjalny komunikat trenera i PZN

Potwierdzają się medialne doniesienia o zmianie na stanowisku trenera polskiej kadry A. Po sezonie 2015/2016 Łukasz Kruczek odejdzie ze stanowiska. 4 lutego Polski Związek Narciarski opublikował stosowne oświadczenie, a głos w sprawie zabrał też szkoleniowiec.

OŚWIADCZENIE TRENERA ŁUKASZA KRUCZKA:

Ustosunkowując się do informacji podawanej przez Przegląd Sportowy w dniu 02 lutego 2016, oświadczam:

Moja decyzja o rezygnacji z prowadzenia Reprezentacji Polski w kolejnych latach, po sezonie 2015-2016, zapadła nie wczoraj, ale ponad miesiąc temu, a dojrzewała dosyć długo.
 
Nie jest to decyzja Zarządu Polskiego Związku Narciarskiego, tylko moja. Zamiar rezygnacji z prowadzenia Kadry Narodowej w skokach narciarskich przedstawiłem podczas Turnieju Czterech Skoczni Prezesowi PZN Apoloniuszowi Tajnerowi, który przekazał tę informację wiceprezesom PZN Andrzejowi Wąsowiczowi i Andrzejowi Kozakowi, tak by było odpowiednio dużo czasu na przygotowanie się do rozpoczęcia kolejnego okresu przygotowawczego.
 
Reprezentacja Polski nie jest już kopciuszkiem na światowej arenie skoków narciarskich, posiada kilku zwycięzców zawodów PŚ, medalistów MŚ, zdobywców Pucharu Świata i w końcu podwójnego Mistrza Olimpijskiego, a przede wszystkim ogromny potencjał. Stąd decyzja by tego typu informacje podać kierownictwu PZN wcześniej. Chciałem, by zmiany następowały w sposób przemyślany, a nie pod wpływem emocji.
 
Informacja medialna została przedstawiona w sposób nieprecyzyjny. Szkoda, że nikt przed publikacją nie szukał potwierdzenia u źródła. Nie ma co ukrywać, że podanie takiej wiadomości w połowie sezonu jest niezręczne dla wszystkich.

Reasumując powyższe i patrząc na kalendarz, jest dopiero połowa sezonu i nie zamierzam ani o pół procenta zmniejszać natężenia pracy. Wyniki Reprezentacji pozostają priorytetem dla mnie i całego sztabu oraz wszystkich zainteresowanych. Sezon kończy się zawodami pucharowymi w Planicy, więc pozostało do końca prawie 50 dni wytężonej pracy. O tym, czy ten sezon będzie najsłabszy, przekonamy się po ostatnich zawodach pucharowych. Cały czas pracujemy bez wytchnienia nad tym, by wyniki osiągane przez zawodników były jak najlepsze, dające zadowolenie zawodnikom i dumę kibicom.
 
Pozdrawiam serdecznie,
Łukasz Kruczek

Wisła 03.02.2016

OŚWIADCZENIE WŁADZ POLSKIEGO ZWIĄZKU NARCIARSKIEGO:

Ustosunkowując się do informacji podawanej przez media w dniu 02 lutego 2016, oświadczamy:

W związku z opublikowaniem przez Przegląd Sportowy „sportowej wiadomości dnia”  z dn. 02 lutego 2016, a dotyczącej zmian na stanowisku Trenera Głównego Reprezentacji Polski w skokach narciarskich informujemy, iż:

  1. Trener Łukasz Kruczek podczas Turnieju Czterech Skoczni przekazał Prezesowi PZN  ustną informację, że wraz z zakończeniem bieżącego sezonu zamierza zakończyć pracę na stanowisku Trenera Głównego Kadry Narodowej w skokach narciarskich w Polskim Związku Narciarskim.
  2. Informacja ta została omówiona w składzie ścisłego kierownictwa Związku: Prezes A. Tajner, Wiceprezes A. Wąsowicz, Wiceprezes A. Kozak.
  3. Po zakończeniu treningu w dn. 03.02.2016 roku trener Łukasz Kruczek przedstawił pisemne oświadczenie odnoszące się do doniesień medialnych z dnia 02 lutego 2016 roku, mówiących o zamiarze rezygnacji z prowadzenia Kadry Narodowej po zakończeniu sezonu.
  4. Kierownictwo PZN podjęło decyzję, że do końca trwającego sezonu Reprezentacja będzie funkcjonować na obecnych zasadach.
  5. Nieprawdą jest, jakoby umowa o pracę z trenerem Łukaszem Kruczkiem kończyła się w dniu 30 maja 2016 roku. Trener jest zatrudniony w PZN na zasadach ogólnych prawa pracy, na czas nieokreślony.
  6. Dalsze rozważania i spekulacje na temat zmian w sztabach szkoleniowych PZN uważamy za bezzasadne. Do rozmów na temat przyszłości powrócimy po zakończeniu obecnego sezonu.

Prezes PZN           Apoloniusz Tajner
Wiceprezes PZN  Andrzej Wąsowicz
Wiceprezes PZN  Andrzej Kozak

Kraków 03.02.2016


  • Źródło: pzn.pl
  • Foto: Katarzyna Służewska

O autorze

Przemysław Krawiec