Aktualności

Zapowiedź piątku ze skokami w Oslo i Whistler

Po emocjonującym konkursie pań w norweskim Oslo, gdzie został ustanowiony nowy rekord obiektu, rywalizacja wśród najlepszych skoczków świata na Holmenkollbakken zapowiada się równie ciekawie. W piątkowe popołudnie swoją szansę na zaprezentowanie umiejętności będą mieli także zawodnicy startujący w zawodach rangi FIS Cup.

Puchar Świata Mężczyzn

Po konkursach w Kraju Kwitnącej Wiśni karuzela Pucharu Świata zawita do norweskiego Oslo, gdzie już w piątek skoczkowie wezmą udział w oficjalnym treningu, a następnie serii kwalifikacyjnej, która wyłoni 40 zawodników mających prawo startu w rywalizacji indywidualnej (+10 zawodników z czołówki klasyfikacji generalnej Pucharu Świata).

W Skandynawii zobaczymy sześciu biało-czerwonych: Kamila Stocha, Stefana Hulę, Macieja Kota, Andrzeja Stękałę, Dawida Kubackiego oraz Bartłomieja Kłuska.

Piątek, 05.02.2016

14:00 – odprawa techniczna

15:30 – oficjalny trening (2 serie)

17:30 – kwalifikacje

FIS Cup mężczyzn

O kolejne punkty w zawodach rangi FIS Cup w odległym Whistler powalczy między innymi Jakub Kot. W piątkowy wieczór skoczkowie zaprezentują się podczas oficjalnego treningu. Zmagania będzie można podziwiać na olimpijskiej skoczni HS-106, której rekordzistą jest Simon Ammann, który uzyskał 108 m. Warto jednak wspomnieć, iż najdłuższy skok oddany na tym obiekcie należy do Adama Małysza, który podczas treningu na igrzyskach olimpijskich poszybował aż na 109,5 m.

Piątek, 05.02.2016

04:00 – odprawa techniczna

19:30 – oficjalny trening


 

  • Źródło: informacja własna
  • Foto: Anna Cis

O autorze

Paulina Kasjaniuk