Aktualności

PŚ Oslo: 9 ekip na starcie konkursu drużynowego

Na starcie sobotniego konkursu drużynowego, rozgrywanego na norweskiej Holmenkollbakken, pojawi się dziewięć ekip. Nasi reprezentanci wystąpią w składzie: Kamil Stoch, Andrzej Stękała, Dawid Kubacki i Stefan Hula. Początek rywalizacji zaplanowano na godzinę 16:00.Norwegowie i Austriacy powalczą o zwycięstwo?

Norwescy zawodnicy wydają się być jednymi z faworytów jutrzejszego konkursu. W kwalifikacjach spisali się całkiem nieźle, a pewności siebie może dodać im fakt, że skaczą przed własną publicznością. Dobrze przygotowani są także Austriacy. Michael Hayboeck i Stefan Kraft plasowali się w czołówce serii treningowych, drugiemu udało się nawet wygrać jedną z nich. Dobrze spisywali się także Manuel Poppinger oraz Andreas Kofler. Do walki o podium włączą się z pewnością także Niemcy (Geiger, Wellinger, Freitag i Freund), Słoweńcy (Tepes, Prevc D., Kranjec, Prevc P.) oraz Polacy.

Najlepsza czwórka

Czwórka powołana przez Łukasza Kruczka raczej nikogo nie zaskoczyła. Trener wybrał zawodników, którzy najlepiej spisali się w kwalifikacjach. Jako pierwszy na starcie pojawi się Kamil Stoch. W drugiej i trzeciej kolejce, na belce zasiądą kolejno Andrzej Stękała oraz Dawid Kubacki. Konkurs w wykonaniu naszej reprezentacji zwieńczy triumfator serii kwalifikacyjnej – Stefan Hula.

Program zawodów

Sobota, 6 lutego 2016

15:00 – seria próbna
16:00 – konkurs drużynowy (na żywo: TVP 1 i Eurosport 1, wyniki: skoki24.pl/live)

Lista startowa [PDF]:

 


O autorze

Natalia Żaczek