Aktualności

LOTOS Cup 2016: Zawodnicy WSS Wisła zdominowali rywalizację

Autor Skoki24.pl

W samo południe 5 lutego na kompleksie skoczni Szczyrk Skalite zainaugurowano rywalizację w III edycji zawodów LOTOS Cup 2016. Najwięcej zwycięstw tego dnia odnieśli reprezentanci klubu WSS Wisła w Wiśle, którzy zgarnęli cztery złote medale. Po raz kolejny tej zimy na podium stanęli: Paulina Cieślar, Tomasz Pilch oraz Łukasz Podżorski. Dołączył do nich powracający do rywalizacji po przerwie – Tomasz Byrt.


Po raz pierwszy w tym sezonie w kategorii Junior E zwyciężył zawodnik AZS Zakopane Marcin Wróbel, który o prawie cztery punkty pokonał swojego klubowego kolegę Tymoteusza Amilkiewicza. Natomiast na najniższym stopniu podium stanął Jan Rzadkosz z TS Wisły Zakopane. – Bardzo się cieszę, że udało mi się wygrać. Po pierwszej serii zajmowałem drugie miejsce, ale nadrobiłem drugim skokiem i jestem bardzo zadowolony z tego pierwszego miejsca – mówi z uśmiechem na twarzy złoty medalista. – Ze skoków również jestem zadowolony, chociaż nie były one jeszcze idealne, bo ręka mi odchodzi jak lecę, ale nie były one takie złe – dodaje. – Dzisiaj warunki były dobre do skakania, tylko na torach były takie górki i mnie tak zatrzymywało trochę – przyznaje zawodnik zakopiańskiego AZS-u.

W kategorii Młodziczki po raz kolejny bezkonkurencyjna okazała się Paulina Cieślar z WSS Wisła w Wiśle, która pewnie, bo o ponad 26 punktów pokonała Sabinę Król z AZS-u Zakopane. Brązowy medal w tej kategorii na skoczni HS-44 wywalczyła Róża Pawlikowska – również zawodniczka zakopiańskiego AZS-u.

W Juniorze D najlepszy okazał się dzisiaj Adam Niżnik z TS Wisły Zakopane. Podopieczny Józefa Jarząbka na skoczni HS-77 o prawie 10 punktów pokonał lidera klasyfikacji generalnej Jana Habdasa z klubu LKS Klimczok Bystra. – Jestem zadowolony ze swoich skoków. Pierwszy konkursowy mi tylko nie wyszedł, bo ścisnąłem nogi i piety, dlatego nie wylądowałem telemarkiem, tylko na dwie nogi. Ale za to z drugiego jestem bardzo zadowolony. Wiadomo, że mogłoby być lepiej, ale naprawdę był bardzo dobry – cieszy się Adam Niżnik. – Dzisiaj bardzo dobrze mi się skakało. Warunki były fajne, skocznia była dobrze przygotowana, no i szybko jechało na rozbiegu – dodaje złoty medalista. Brązowym medalistą został natomiast zawodnik klubu SS-R LZS Sokół Szczyrk – Wiktor Fickowski.

Kolejny triumf w kategorii Junior C odniósł dzisiaj Tomasz Pilch. Zawodnik WSS Wisła po raz czwarty tej zimy stanął na najwyższym stopniu podium w zawodach LOTOS Cup, wyprzedzając dzisiaj swojego klubowego kolegę Kacpra Juroszka o prawie 10 punktów. Natomiast na najniższym stopniu podium stanął Kacper Stosel z AZS-u Zakopane.

Pod nieobecność zawodniczek z Kadry Kobiet w skokach narciarskich, zwycięstwo w kategorii Juniorki odniosła Anna Twardosz z klubu PKS Olimpijczyk Gilowice. – Jestem bardzo zadowolona z tego wyniku, jednak muszę przyznać, że skoki nie były takie idealne, jakie chciałabym oddawać – przyznaje złota medalistka. – Na pewno zabrakło odpowiedniego trzymania nart w locie, bo tuż po wyjściu z progu puszczam je, dlatego nie mogę dalej odlatywać – dodaje. – Jak dowiedziałam się, że dziewczyny wyjeżdżają na Puchar Świata, to pomyślałam, że może wreszcie uda mi się wejść na podium. Jednak pozostałe dziewczyny również dobrze skaczą, dlatego też brałam to pod uwagę, ale na szczęście udało wygrać się te zawody i jestem bardzo szczęśliwa – mówi z uśmiechem na twarzy Anna Twardosz. Srebrny medal wywalczyła Joanna Kil z zakopiańskiego AZS-u, natomiast brąz powędrował w ręce Ukrainki Khrystyny Droniakowej.

Bardzo dobrą formę po powrocie do rywalizacji prezentuje kontuzjowany ostatnio Dominik Kastelik. Zawodnik SS-R LZS Sokół Szczyrk po raz drugi w tym sezonie stanął na najwyższym stopniu podium w kategorii Junior B, pewnie pokonując dzisiaj rywali. Drugie miejsce w zawodach zajął reprezentant Ukrainy Stepan Pasichnyk, natomiast na najniższym stopniu podium stanął jego rodak Yevgen Marusyak.

Po raz kolejny tej zimy szans rywalom nie dał Łukasz Podżroski, który w pierwszej serii wylądował aż na 106 metrze. – Na pewno ten pierwszy skok był dobry, aczkolwiek miałem dzisiaj taki bardzo dobry dzień do skakania. Po prostu od rana wiedziałam, że dzisiaj dobrze skoczę, takie nastawienie na pewno też mi pomogło i bardzo się cieszę z tego pierwszego skoku szczególnie, bo to był jeden z takich naprawdę dobrych skoków tej zimy – mówi z uśmiechem na twarzy podopieczny Roberta Matei. – Do ideału się dąży, ale ideału praktycznie nie da się rady dosięgnąć, także myślę, że jest jeszcze wiele pracy przede mną – stwierdza Łukasz Podżorski. – Dzisiaj warunki były akurat świetne do skakania. Taki lekki mrozik tylko sprzyjał dalekim lotom – podkreśla złoty medalista. Skoczek z klubu WSS Wisła pewnie pokonał swojego kolegę z Kadry Juniorów – Krzysztofa Leję (AZS Zakopane). Natomiast brązowy medal zdobył reprezentanta Czech Jan Michalek.

W Seniorach pewnie dzisiejszy konkurs wygrał kolejny z zawodników WSS Wisła – Tomasz Byrt. Srebrny medal wywalczył powracający po kontuzji reprezentant Kadry Młodzieżowej w kombinacji norweskiej – Szczepan Kupczak, natomiast brąz powędrował w ręce kolejnego reprezentanta klubu WSS Wisła – Artura Kukuły.

W sobotę skoczkowie narciarscy zakończą rywalizację w III edycji zawodów LOTOS Cup 2016. Początek konkursów o godzinie 9:00 na kompleksie skoczni Szczyrk Skalite.

Fotorelacja (fot. Alicja Kosman / PZN):

[huge_it_gallery id=”119″]


  • Autor komunikatu: Anna Karczewska / PZN
  • Foto: Alicja Kosman / PZN

O autorze

Skoki24.pl

Portal o skokach narciarskich.