FIS Cup: Kolejne zwycięstwo Jakuba Kota w Whistler

W niedzielnym konkursie z cyklu FIS Cup w kanadyjskim Whistler ponowny triumf odniósł Jakub Kot. Z bardzo dużą stratą do Polaka na drugim i trzecim miejscu odpowiednio znaleźli się A J Brown oraz Stian Andre Skinnes. Jakub Kot wystąpił również w sobotę w mistrzostwach Kanady, gdzie zajął kolejne 1. miejsce.

Kot niepokonany w Whistler

Po sobotnim konkursie można było się spodziewać dobrego występu Jakuba Kota również w niedzielnych zawodach. Polak po dwóch bardzo dalekich skokach (99 m/ 101 m) wygrał zawody FIS Cup (249,5 pkt.). Ze stratą aż 30,5 pkt. do zakopiańczyka 2. miejsce wywalczył A J Brown, który skoczył 94,5 oraz 93,5 metra. Podium niedzielnego konkursu uzupełnił Norweg – Stian Andre Skinnes (90,5 m/ 91 m/ 205,5 pkt.).

Po dwóch zwycięstwach w Kanadzie Jakub Kot znacząco awansował w klasyfikacji generalnej cyklu FIS Cup. Polak obecnie zajmuje 6. lokatę.

Jakub Kot wygrywa w mistrzostwach Kanady

Nasz jedyny reprezentant na zawody w Ameryce Północnej w sobotę wziął udział w mistrzostwach Kanady. Jakub Kot również w tym konkursie okazał się być niepokonany.

Ważny wyjazd

Dla wielu zaskoczeniem mógł być wyjazd Jakuba Kota na zawody do Kanady, w których udział wzięło jedynie 18 zawodników, ale nie tylko dla samego zawodnika ten wyjazd może przynieść dużo korzyści. Dzięki dwóm zwycięstwom Polaka w zawodach FIS Cup, które mają rangę międzynarodową, nasz kraj może wywalczyć większą kwotę startową na kolejny period.