Aktualności

Nowa rola Adama Małysza w polskich skokach?

Kto z nas nie zna Adama Małysza? Zawodnika, dzięki któremu polskie skoki narciarskie rozwinęły się i dały poznać szerszej publiczności. Obecnie, gdy wyniki polskiej reprezentacji skoczków nie są zadowalające, szukane są różne rozwiązania tego problemu. Być może to właśnie Małysz będzie lakarstwem na panujący kryzys. Kto wie. Może bliska współpraca multimedalisty olimpijskiego z kadrami okaże się kluczem do sukcesu?

O Adamie słów klika
Adam Małysz to dla nas, Polaków, przede wszystkim wspaniały sportowiec, który w swojej sportowej karierze osiągnął wiele sukcesów i dostarczył niezapomnianych wrażeń. Przez wiele lat był obecny w światowej czołówce, a w chwilach kryzysu potrafił odzyskać dobrą dyspozycję.

Obecnie Adam Małysz oddaje się swojej nowej pasji – motoryzacji. Mimo wszystko sportowiec ciągle śledzi poczynania naszych zawodników. Podczas treningów w Wiśle często obserwuje skoczków i służy radą. W czasie trwającego sezonu wielokrotnie komentuje wydarzenia ze skoczni – zarówno w telewizji Eurosport, jak i na swoim fanpage’u. Potwierdza to fakt, że skoki narciarskie to nadal bardzo ważna część jego życia.

Zajęcia czekają
Po sezonie rozpoczną się na dobre dyskusje, kto ma zastąpić Łukasza Kruczka na stanowisku trenera kadry A polskich skoczków. Już dawno pojawiały się  propozycje internautów, dziennikarzy czy kibiców, żeby stanowisko objął sam Adam Małysz. Jednak Andrzej Wąsowicz – wiceprezes Polskiego Związku Narciarskiego – widziałby Małysza w roli dyrektora sportowego PZN. Działacz wyraził taki pogląd 2 lutego w rozmowie z portalem sport.pl.

Choć decyzje jeszcze nie zapadły, Adam Małysz nadal będzie aktywny w świecie skoków narciarskich. Już niedługo multimedalista olimpijski pojedzie ze skoczkami na mistrzostwa świata juniorów, a po sezonie 2015/2016 zasiądzie przy obradach tak zwanego okrągłego stołu.

Doświadczenie, które przez lata bycia skoczkiem narciarkim zdobył Adam Małysz może okazać się bezcenne. Dlatego jego nowa rola w Polskim Związku Narciarskim, która być może już niedługo stanie się faktem, wydaje się jak najbardziej trafiona.


  • Źródła: informacja własna / sport.pl
  • Foto: Katarzyna Służewska

O autorze

Justyna Gorzkowska