Aktualności

Polacy powalczą o medale w Rasnovie

22 lutego rozpoczną się Mistrzostwa Świata Juniorów w Narciarstwie Klasycznym. Medalowa rywalizacja odbędzie się w rumuńskiej miejscowości Rasnov. O najwyższe trofea powalczy pięciu skoczków i dwie skoczkinie z Polski.

Powalczą o medale

W dniach od 22 do 28 lutego w Rasnovie odbędą się kolejne Mistrzostwa Świata Juniorów i U-23 w Narciarstwie Klasycznym. Areną zmagań skoczków i skoczkiń będzie obiekt Trambulină Valea Cărbunării (HS-100 / K90). Rekord skoczni mężczyzn należy do Anze Laniska, który podczas Europejskiego Festiwalu Młodzieży (EYOF) w 2013 roku, wylądował na odległości 100,5 metra. Najdalej skaczącą kobietą jest natomiast Eva Pinkelnik, która w trakcie PŚ Pań w 2015 roku oddała skok na odległość 101 metrów.

Dwie skoczkinie

Podczas MŚJ w Rasnovie zobaczymy dwie reprezentantki Polski. W Rumuni o medale powalczą bowiem Kinga Rajda oraz Joanna Szwab. Skoczkinie na zawody pojadą pod bacznym okiem Sławomira Hankusa i Jarosława Koniora.

Pięciu skoczków

Podczas męskiej rywalizacji o krążki MŚJ będziemy mieli pięciu swoich przedstawicieli. Na starcie pokażą się: Dawid Jarząbek, Przemysław Kantyka, Dominik Kastelik, Krzysztof Leja i Łukasz Podżorski. Wraz z zawodnikami do Rumunii pojadą Robert Mateja, Piotr Fijas, Marcin Bachleda, Michał Górny, Aleksander Winiarski oraz Adam Małysz, czyli członkowie sztabu szkoleniowego juniorów.


  • Źródło: pzn.pl
  • Foto:

O autorze

Katarzyna Służewska