PŚ Trondheim: Norweska dominacja w serii próbnej

Trzech Norwegów na czele serii próbnej poprzedzającej indywidualne zawody Pucharu Świata w Trondheim. Pierwsze miejsce po skoku na odległość 136 m wywalczył Johann Andre Forfang, drugi był Kenneth Gangnes (133,5 m), a trzeci Anders Fannemel, który poleciał najdalej ze wszystkich i zakończył swoją próbę na 138. metrze!  Początek konkursowych zmagań  o 17:00.

Seria próbna i konkurs

Norweskie Trondheim jest 14. przystankiem na trasie Pucharu Świata 2015/2016. To właśnie tam, na słynnej olimpijskiej skoczni Granasen, punktualnie o 16:00 rozpoczęła się seria próbna przed indywidualnym konkursem Pucharu Świata w skokach narciarskich.

Spośród 50 zawodników z 12 krajów najlepiej spisał się Johann Andre Forfang. Podopieczny Alexandra Stoeckla skoczył 136 m, co dało mu 89,2 pkt. Drugie miejsce po skoku na odległość 133,5 m zdobył Kenneth Gangnes (85,9 pkt.), a trzecią lokatę wywalczył Anders Fannemel (138 m / 82 pkt.).

Polacy nie zachwycili

Najdalej z szóstki biało-czerwonych poleciał Stefan Hula. Reprezentant naszego kraju skoczył 122,5 metra, co dało mu 61,5 pkt. i 22. lokatę. Oczko niżej został sklasyfikowany Andrzej Stękała. 20-latek urodzony w Zakopanem wylądował pół metra przed linią oznaczającą 120. metr.

Kamil Stoch lądował na 121. metrze, co dało mu 55 pkt. i 25. miejsce. Dawid Kubacki nie powtórzył wczorajszych dobrych prób z treningów i kwalifikacji. 25-latek z Nowego Targu skoczył 115 metrów i zajął 27. miejsce. W końcówce stawki uplasowali się Maciej Kot (115,5 m / 33. pozycja) i Bartłomiej Kłusek (112,5 m / 39. miejsce).

Na starcie nie pojawili się Noriaki Kasai, Simon Ammann, Daiki Ito i Tom Hilde.

Początek zawodów w Trondheim o 17:00. Transmisja na żywo w TVP 1 i Eurosporcie 1, a wyniki na żywo możecie też śledzić w internecie na skoki24.pl/live.